کد خبر : 249763 تاریخ ثبت : 1399/10/28 18:25:01
رئیس مجمع نمایندگان بوشهر در بازدید از مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در بندر دیلم:

اشتغال بومی‌ها در مجموعه نفت به نیرو‌های خدماتی ختم نشود/ لزوم حضور نیروهای بومی در عرصه مدیریتی

اشتغال بومی‌ها در مجموعه نفت به نیرو‌های خدماتی ختم نشود/ لزوم حضور نیروهای بومی در عرصه مدیریتی رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس به استان گفت: یکی از تاکیدات اعضای این کمیسیون تبدیل نفت خام به محصولات و کالاهای با ارزش افزوده بالا است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری امروز در بازدید از مخازن نفتی شرکت پترو امید آسیا در بندر دیلم با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بر توجه به رعایت پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: تنها راه گذر از بحران و شرایط کرونایی رعایت موازین بهداشتی است که مردم استان بوشهر در این حوزه خوش درخشیدند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به توانمندی نیروهای بومی در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بیان کرد: باید از نیروهای جوان با استعداد و ماهر استان بوشهر در عرصه‌های مختلف صنایع و ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

وی ظرفیت‌های استان بوشهر در عرصه صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی برشمرد و با تاکید بر استفاده از نیروهای جوان استان بوشهردر پست‌های مدیریتی این منابع افزود: با این همه قابلیت در عرصه صنعت نفت، نباید جوانان این مناطق از نبود شغل در محرومیت باشند و در این راستا باید از دانش و تجربه جوانان بومی استفاده شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم کارکنان صنعت نفت در عرصه‌های مختلف و چرخیدن اقتصاد کشور خاطر نشان کرد: باید از خام‌فروشی نفت که تنها سودش به نفع دیگر کشورها است جلوگیری شود.

جمیری توسعه صنایع پایین‌دستی و تبدیلی نفت، گاز و پتروشیمی با این همه استعدادها و متخصص را امری مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌ در توسعه صنایع تبدیلی برای تبدبل کالاها و محصولات با ارزش افزوده بالا می‌تواند تحول شگرفی در بخش‌های اقتصادی، اشتغال‌زایی و جهش تولید ایجاد کند.

وی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به استان بوشهر بیان کرد: یکی از تاکیدات اعضای این کمیسیون  تبدیل نفت خام به محصولات و کالاهای با ارزش افزوده بالا  با ایجاد صنایع تبدیلی و پایین دستی است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس، احداث صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی با حفظ شرایط زیست محیطی و شاخص‌ها را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا باید مطالعات انجام و مجوزهای لازم صادر شود.

جمیری با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی، در شمال استان بوشهر یک ظرفیت مهم برای ایجاد صنایع پایین دستی در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی است تاکید کرد: با توجه عبور لوله‌های انتقال گاز و همه منابع نفتی،  و ظرفیت ساحل و دریا در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر باید از این توانمندی استفاده شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه