کد خبر : 249770 تاریخ ثبت : 1399/11/10 13:24:30
در دیدار عبدالکریم جمیری با وزیر راه و شهرسازی مطرح شد؛

از پیگیری توسعه و تکمیل پروژه های راه سازی تا تأمین اعتبار راه آهن بوشهر _ شیراز

از پیگیری توسعه و تکمیل پروژه های راه سازی تا تأمین اعتبار راه آهن بوشهر _ شیراز

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با وزیر راه و شهرسازی برای پیگیری مشکلات زیرساختی استان در حوزه راه و حمل و نقل خبر داد و اظهار داشت: و با توجه به شناختی که طی دوره های قبلی از وضعیت راه ها و محورهای مواصلاتی استان داشتم بعد از شروع به کار مجلس یازدهم مکاتبات متعددی با وزیر راه و شهرسازی و معاونین ایشان درخصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام و توسعه راه ها و زیرساخت حمل و نقل در استان صورت گرفت و در دیدار اخیر خود با جناب وزیر برای تخصیص اعتبار و اولویت بخشی به پروژه ها مذاکره کردیم.

عبدالکریم جمیری با اشاره دیدار اخیر مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور و پیگیری درخصوص تکمیل پروژه راه آهن بوشهر – شیراز گفت: آقای جهانگیری در آن نشست به وزیر راه و شهرسازی دستور دادند برای تأمین اعتبار راه آهن بوشهر – شیراز بررسی کارشناسی و اقدام لازم انجام شود، در دیدار با وزیر راه و شهرسازی این موضوع نیز پیگیری شد و نظر ایشان تأمین اعتبار پروژه از طریق بازار سرمایه بود که دستوراتی نیز در این خصوص صادر کردند.

وی درخصوص دستورات وزیر راه و شهرسازی برای تأمین اعتبار پروژه های راه سازی در شهرستان های گناوه و دیلم گفت: در دهه هشتاد برای کاهش بار ترافیکی محور بوشهر- برازجان- گناوه، احداث محور ساحلی بوشهر گناوه در دستور کار قرار گرفت و در سال ۱۳۹۳ این محور از بوشهر تا بندر ریگ تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

جمیری ادامه داد: با بهره برداری از این محور قسمت اعظم ترافیک شمال استان به سمت مرکز استان به این محور منتقل گردیده و به تبع آن ایمنی محور موازی آن نیز افزایش یافت، عملیات اجرایی قطعه انتهایی این محور در حد فاصل بندرریگ تا گناوه به طول ۱۳ کیلومتر نیز از سال ۱۳۹۴ از محل اعتبارات استانی آغاز شده و تاکنون حدود پنج کیلومتر آن تا مرحله آسفالت و هشت کیلومتر دیگر در مرحله اجرای اساس قرار دارد که به زودی عملیات آسفالت لایه اول آن نیز انجام خواهد گرفت.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از حوادث مرگباری که در این محور اتفاق می افتد باید روکش لایه دوم آسفالت و ایمن سازی این محور هر چه سریعتر اجرا شود.

وی اذعان کرد: عملیات زیرسازی و ابنیه فنی قسمتی از باند دوم کنارگذر گناوه به طول4 کیلومتر در سال‌های قبل انجام شده ولی به‌دلیل وجود معارضین ملکی و عدم تخصیص اعتبار لازم جهت تملک اراضی به حال خود رها شده است،  تکمیل این قسمت از کنار گذر بسیاری از مشکلات تردد در این محدوده را مرتفع خواهد ساخت.

جمیری گفت با توجه به حجم سنگین ترافیک عبوری محور دیلم –هندیجان باید باند دوم این محور که در محدوده کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور قرار دارد اجرایی شود.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست با وزیر راه و شهرسازی برای تخصیص اعتبار به این پروژه ها رایزنی شد و مهندس اسلامی به معاونین خود دستور دادند برای تخصیص بودجه لازم و ایمن سازی محورها اقدام شود.

وی محور گناوه – میشان - نورآباد را یکی دیگر از پروژه های اولویت دار استان ذکر کرد و گفت: این پروژه محل اتصال استان‌های فارس و کهگیلویه وبویراحمد به مناطق شمالی استان بوشهر و از مطالبات مردم است که با تکمیل و بهره ‌برداری از آن بخش عمده‌ای از بار ترافیکی محور دالکی کنارتخته را جذب خواهد کرد.

جمیری افزود: با گذشت بیش از ۱۲ سال از شروع عملیات اجرایی، این پروژه در محدوده استان بوشهر از پیشرفت فیزیکی چندانی برخوردار نیست و می توان گفت عملا پروژه تعطیل است، در صورتی که اگر این پروژه تکمیل شود در مرحله اول مشکلات روستای تاجملکی که در کیلومتر۵ این محور قرار گرفته و فاقد راه مناسب است حل می شود. آقای وزیر در این خصوص به معاونین خود و مدیرکل راه و شهرسازی استان دستور دادند اقدام عاجل به عمل آید و هر چه سریعتر این محور آسفالت و تکمیل شود.

وی در پایان گفت: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان نام فرودگاه بین‌المللی بوشهر باید به نام عالم مجاهد شهید حجت الاسلام حاج شیخ ابوتراب عاشوری تغییر کند که متاسفانه تاکنون این امر مهم تحقق نیافته است، آقای وزیر در این خصوص دستور دادند که برای بزرگداشت یاد ونام شهید اقدام لازم به عمل آید.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه