کد خبر : 249773 تاریخ ثبت : 1399/11/20 12:26:25
در نشست فراکسیون دریایی مجلس با وزیر راه و رئیس سازمان بنادر:

پیگیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم برای برطرف شدن مشکل تردد دریایی مردم جزیره خارگ / حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در استان به دعوت جمیری

پیگیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم برای برطرف شدن مشکل تردد دریایی مردم جزیره خارگ / حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در استان به دعوت جمیری


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر گناوه دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص نشست فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد فراکسیون دریایی و نقش آن در حوزه تقویت بنادر و حل مسائل و مشکلات آن ارائه شد و اعضای فراکسیون به بحث و گفت و گو درخصوص معضلات بنادر کشور پرداختند.
عبدالکریم جمیری افزود: فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی به منظور نظارت بر سیستم اجرایی در حوزه مسائل بنادر، دریانوردی و صیادی شکل گرفته است و با دریافت نظرات کارشناسی سیستم اجرایی برای حل مسائل و مشکلات این حوزه در قالب ارائه طرح و قانونگزاری تلاش می کند.
وی با اشاره به مسائل و مشکلات استان بوشهر در حوزه بنادر گفت: بنده پیش از این به صورت جداگانه با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات داشته ام و مسائل و مشکلات حوزه بنادر بوشهر، گناوه، ریگ و دیلم را دنبال کرده ام و در نشست فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی بر پیگیری و تعجیل در اجرای پروژه ها تأکید کردم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: عمق بخشی به بندر بوشهر برای پهلوگیری کشتی های بالای 50 هزار تن، توسعه و تکمیل پروژه های بندری دیلم و گناوه و لایروبی و حل معضلات بندر ریگ از جمله مواردی بود که در این نشست به آنها پرداختیم.
جمیری با اشاره به مشکلات تردد مردم جزیره خارگ گفت: مردم جزیره خارگ سال هاست که با مشکلات تردد در مسیر بوشهر و گناوه مواجه هستند و این مشکل باید به صورت اصولی و برای همیشه برطرف شود. در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی صحبت کردیم و آقای وزیر تاکید کردند این مشکل با همکاری سازمان بنادر حل بشود.
وی ادامه داد: مذاکراتی هم با شرکت پایانه های نفتی صورت گرفته است که با همکاری بین سازمان بنادر و نفت و استقرار کشتی مسافربری در خور شأن مردم مشکل تردد دریایی حل شود، به همین منظور از آقای راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دعوت کردمی که طی روزهای آینده سفری به جزیره خارگ داشته باشیم و آنجا یک هماهنگی بین نفت و بندر ایجاد بشود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اذعان کرد: موضوع دیگری که در سفرآقای راستاد پیگیری خواهد شد طرح توسعه اسکله بندر ریگ است، قبلا سازمان بنادر طرحی را برای این اسکله در نظر گرفته بود که از نظر کارشناسی نیاز به تغییر و تکمیل داشت، ما هم در این زمینه پیشنهادی ارائه کردیم که تا حدودی پسندیده شده و در صورتی تصویب شود اعتبار قابل توجهی از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه و تکمیل اسکله در نظر گرفته خواهد شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه