کد خبر : 249774 تاریخ ثبت : 1399/11/21 12:28:37
جمیری در مراسم نکوداشت استاد عبدالله فاتحی:

بصیرت و ایمان راسخ به حق بودن مسیر انقلاب از شاخصه های انقلابی گری است/ جنس این انقلاب از جنس قیام انبیای الهی است/ همه ما به این نظام بدهکاریم

بصیرت و ایمان راسخ به حق بودن مسیر انقلاب از شاخصه های انقلابی گری است/ جنس این انقلاب از جنس قیام انبیای الهی است/ همه ما به این نظام بدهکاریم مراسم نکوداشت نیم قرن مجاهدت مبارز انقلابی عبدالله فاتحی با همت دفتر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، سازمان بسیج رسانه استان بوشهر، صدای و سیمای جمهوری اسلامی مرکز بوشهر، استانداری بوشهر و جهاد دانشگاهی استان بوشهر برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم،عبدالکریم جمیری در این مراسم که با عنوان "مرد صبر" برگزار شد، با تیریک ایام الله مبارک دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تکریم و نکوداشت بزرگانی همچون استاد فاتحی، تکریم یک شخص نیست  بلکه تجلیل از یک تفکر و جریان فکری بالنده و عزت آفرین است، نکوداشت شخصیتی است که پا به پای جریان انقلابی و الهی حرکت کرده و از وجود و هستی خود در تمام عرصه ها برای نظام سرمایه گذاری کرده و هزینه داده تا این نظام بتواند در مسیر خودش حرکت کند و اهداف حقیقی اش را محقق کند.
وی اظهار داشت: نکوداشت چنین شخصیت هایی نیاز امروز و هر روز ماست تا این نظام بماند و بالنده باشد و با این افقی که امام عظیم الشان ما ترسیم کردند حرکت کند و همه وظیفه دارند در این راستا گام بردارند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از همه کسانی که برای برگزاری مراسم نکوداشت استاد فاتحی در زمان حیات ایشان تلاش کردند اذعان کرد: شخصیت هایی که در مسیر انقلاب اسلامی و ارزش های آن ثابت قدم مانده اند سه شاخصه مهم دارند که اگر همه ما این سه شاخص را مدنظر قرار دهیم راه را گم نمی کنیم و در راه نمی مانیم.
جمیری اولین شاخصه استاد فاتحی را شناخت و بینش روشن ایشان درباره جنس انقلاب دانست و گفت: جنس این انقلاب از جنس قیام انبیای الهی است که هم به دنیا و هم عقبی توجه دارد، کسانی که نتوانسته اند جنس انقلاب اسلامی و الهی ما را بشناسند و درک کنند راه را گم کرده اند و از قافله انقلاب بازمانده اند.
وی ادامه داد: شاخصه دوم ایمان راسخ و اعتقاد به حق بودن مسیر انقلاب است، آنانی که در این راه شکنجه شدند، زندان را تحمل کردند و جان باختند، جانبازان عزیزی که در این انقلاب زجرها کشیدند و خانواده های ایثارگران که بلاها را تحمل کردند، آنها با ایمان خود برای ادامه یافتن مسیر انقلاب هزینه دادند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه ما به نظام بدهکاریم اظهار داشت: کسانی که خود را طلبکار این نظام می دانند، به اصول و معیارهای این انقلاب ایمان نداشتند و امروز هم ندارند. استاد فاتحی از شکل گیری این نظام برای آن هزینه داده است و هیچ چیزی از این نظام طلب نکرده است.
جمیری گفت: ما همواره بدهکار شهدا و مبارزینی هستیم که با نثار هستی خود این نظام را شکل دادند و در عالم عظمت آفریدند. اینها شاخصه اصلی کسانی است که می خواهند انقلابی زندگی کنند.
وی سومین شاخصه انقلابی های حقیقی را بصیر بودن ذکر کرد و اذعان کرد: خیلی از کسانی که بصیرت نداشتند از قافله انقلاب عقب ماندند، آنهایی می توانند این نظام را یاری کنند که بصیر باشند، بصیرت با التزام به ولایت، تقوا پیشه کردن و پرهیز از پلیدی ها و تعلقات به دست می آید، باید در این هوای مه آلود با کمک مه شکن بصیرت راه را از چاه تشخیص بدهیم و در مسیر انقلاب بمانیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استاد فاتحی از این شخصیت های بصیر و بصیرت افزاست. فردی که از قبل از شکل گیری این نظام په به پای انقلاب حرکت کرده و تابلوی زندگی او در همه زمان ها و مکان ها دفاع از نظام بوده است، ما از بیان شاخصه ها و خصوصیات شخصیت هایی همچون استاد فاتحی عاجزیم و این جلسات هم نمی تواند همه ابعاد وجودی ایشان را روشن کند.
ویژه برنامه "مرد صبر" به منظور نکوداشت نیم قرن مجاهدت مبارز انقلابی با سخنرانی سردار جمیری فرمانده سپاه امام صادق(ع)، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی و زرین فر معاون استاندار بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد.
در این مراسم از بخش هایی از مستند زندگی استاد فاتحی به روایت ایشان به عنوان تاریخ شفاهی استان بوشهر رونمایی شد و با اهدای لوح و هدایایی از سال ها خدمت و مجاهدت استاد عبدالله فاتحی قدردانی به عمل آمد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه