کد خبر : 249788 تاریخ ثبت : 1399/12/17 11:10:12
در دیدار جمیری با وزیر اقتصاد و دارایی مطرح شد:

از اموال تملیکی برای تنظیم بازار و تأمین مایحتاج عمومی مردم استفاده شود/ تشکیل کمیسیون استانی برای تعیین تکلیف اموال

از اموال تملیکی برای تنظیم بازار و تأمین مایحتاج عمومی مردم استفاده شود/ تشکیل کمیسیون استانی برای تعیین تکلیف اموال نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون استانی برای تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی تشکیل شود و از این فرصت برای تنظیم بازار و تأمین مایحتاج عمومی مردم خصوصا اقشار کم درآمد و محروم استفاده گردد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری با اشاره به دیدار خود با وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: مدتی قبل بنده بازدیدی از انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان بوشهر داشتم، متأسفانه حجم عمده ای از اجناس و کالاهای موجود در این انبارها اجناس تخریب و فاسد شده اند، من واقعاً متأثر شدم که چرا برای رفع محرومیت مردم و تأمین نیاز نیازمندان از این اجناس استفاده نمی‌شود.
وی افزود: این معضل مهم ضمن تحمیل هزینه های گزاف انبارداری و نگهداری، به علت انقضا و تخریب کالاها موجب تضییع حقوق اموال دولت می شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه مسئولین استان درخصوص تعیین تکلیف کالاهای قاچاق و متروکه در انبارهای سازمان اموال تملیکی دغدغه زیادی دارند اذعان کرد: علیرغم تلاش های صورت گرفته به دلیل طولانی بودن فرآیند فروش متمرکز کالا در کمیسیون مرکزی، تعیین تکلیف کالاها به کندی صورت می گیرد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درجه بالای دما و عدم وجود انبارهای مناسب برای اقلام غذایی و فاسدشدنی را از عوامل تخریب کالا در انبارهای سازمان اموال تملیکی استان بوشهر ذکر کرد و ادامه داد: پیرو بازدید از انبارهای این سازمان و مذاکراتی که با مسئولین استانی صورت گرفت، در دیدار با وزیر محترم اقتصاد پیشنهاد کردیم کمیسیونی برای تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی تشکیل شود و از این فرصت برای تنظیم بازار و تأمین مایحتاج عمومی مردم خصوصا اقشار کم درآمد و محروم استفاده گردد.
جمیری اظهار داشت: اعضای این کمیسیون شامل استاندار به عنوان رئیس، رئیس کل دادگستری استان به عنوان جانشین، مدیرکل اقتصاد و دارایی استان، مدیر سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان و مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خواهند بود.
وی خاطر نشان کرد: اگر کمیسیون با اختیارات قانونی تشکیل شود می تواند به سرعت اموال را تعیین تکلیف کند و از تخریب بیشتر آن جلوگیری شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر محترم اقتصاد و دارایی کاملا این موضوع را قبول داشتند و قول دادند به طور جد موضوع را دنبال کنند تا به سرعت عملیاتی شود.
جمیری اذعان کرد: بنده این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهم کرد و قطعا اگر مشکلی در این مسیر به وجود بیاید از همه ظرفیت های قانونی برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال استفاده می کنیم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه