کد خبر : 249789 تاریخ ثبت : 1399/12/18 14:05:41
جمیری در دیدار با به دیدار خود با معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور:

جلوی پارتی بازی و طایفه گرایی در استخدام ها گرفته شود/ وضعیت بکارگیری نخبگان و متخصصین در دستگاه ها مناسب نیست

جلوی پارتی بازی و طایفه گرایی در استخدام ها گرفته شود/ وضعیت بکارگیری نخبگان و متخصصین در دستگاه ها مناسب نیست نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید با نظارت دقیق و برخورد قانونی جلوی پارتی بازی و طایفه گرایی در استخدام دستگاهها را گرفت و برای شایسته گزینی در ادارات چاره اندیشی کرد.


 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری با اشاره به دیدار خود با جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: تعداد زیادی از جوانان تحصیلکرده و مستعد ما به دلیل قوانین دست و پاگیر و سیاست های نادرست جذب نیرو در دستگاه های اجرایی دچار سرخوردگی و انفعال شده اند و بعضی ها خروج از کشور را به این وضعیت نامطلوب ترجیح می دهند.
وی بیان داشت: سازمان اداری و استخدامی کشور باید تمهیداتی بیاندیشد تا دستگاه های اجرایی و سازمان ها متناسب با رشته های تخصصی مورد نیازشان چهره های توانمند و نخبه را جذب کنند و و آنها را در پشت آزمون ها و شرایط سخت جذب نیرو نگه ندارند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: ممکن است این فرد نخبه با ساز و کار و قوانین بنیاد ملی نخبگان شناسایی شده باشد و یا اینکه در چارچوب دستورالعمل های بنیاد نخبگان به عنوان نخبه شناخته نشود ولی از لحاظ علمی و تخصصی، توانمندی لازم را داشته باشد.
جمیری ادامه داد: در حال حاضر آمار مناسبی از جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه های اجرایی وجود ندارد و دستگاه ها در این خصوص احساس نیاز نمی کنند.
وی اظهار داشت: معاون رئیس جمهور استدلال بنده را قبول داشتند و گفتند علاوه بر شاخص هایی که آیین نامه جذب و نگهداری نیروی انسانی نخبه و استعداد برتر در دستگاه های اجرایی مشخص کرده، ما به مدیران دستگاه ها اجازه جذب نیروهای متخصص و مورد نیاز دستگاه را ابلاغ کرده ایم ولی متأسفانه از این فرصت ها سوء استفاده می شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای تصریح کرد: باید با نظارت دقیق و برخورد قانونی جلوی پارتی بازی و طایفه گرایی در استخدام دستگاهها را گرفت و برای شایسته گزینی در ادارات چاره اندیشی شود.
جمیری خاطر نشان کرد: هدف ما از این دیدار تعریف ساز و کاری برای جذب نیروهایی بود که واقعا مورد نیاز دستگاه ها هستند نه اینکه بدون نظارت دقیق و دستورالعمل مناسب مجاز به جذب افراد بدون تخصص و تعهد باشند.
وی بیان داشت: باید علم اندوزی و تخصص گرایی به عنوان یک ارزش در جامعه ما مورد توجه قرار بگیرد و در ساختار جذب نیرو در دستگاه های اجرایی به عنوان یک شاخص ویژه مدنظر قرار بگیرد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه