کد خبر : 249790 تاریخ ثبت : 1399/12/23 09:15:04
جمیری در نشست با مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان بوشهر:

نیازمند مدیریت متوازان برای توسعه صنعت و حفظ محیط زیست در استان هستیم

نیازمند مدیریت متوازان برای توسعه صنعت و حفظ محیط زیست در استان هستیم نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گفت: عدم برنامه ریزی مناسب در حفاظت از محیط زیست آسیب های جدی به منابع و داشته های ما در سطح ملی وارد کرده است و نتوانسته ایم به معنای واقعی کلمه از محیط زیست خود پاسداری کنیم.


 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری اظهار داشت: استان بوشهر به دلیل کم کاری ها و عدم برنامه ریزی مناسب فرصت های زیادی را از دست داده است و همه ما وظیفه داریم با تمام توان برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم.

وی بیان داشت: طبیعتا در استانی که از همه مواهب الهی برخوردار است باید مدیریت متوازنی صورت بگیرد که هم بتوانیم از فرصت های خدادادی در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی بهره ببریم و هم از آسیب زدن به محیط زیست جلوگیری شود.

جمیری با بیان اینکه باید با دقت نظر و مطالعه جامع برای حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی کرد، اظهار داشت: اینطور نباشد که برای حفاظت از محیط زیست کارها را تعطیل کنیم و یا با اجرای پروژه های صنعتی محیط زیست را به طور کامل به خطر بیندازیم. متاسفانه برای این موضوع برنامه‌ریزی دقیق نداریم و حساب شده و متوازن عمل نکرده و نمی کنیم.

وی تصریح کرد: طبیعتاً در استانی که سالهاست به عنوان یک استان صنعتی با رویکرد نفت و گاز شناخته شده کار سازمان حفاظت از محیط زیست سخت تر خواهد بود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حفظ محیط زیست نباید صفر تا صدی برخورد کنیم که این نگاه باعث ایجاد خسارات جدی برای صنایع استان خواهد بود  و از طرفی رها کردن قوانین نیز باعث آسیب و خسارت به محیط زیست می‌شود، لذا باید با یک نگاه دقیق و بلند مدت این مسائل را مدیریت کرد.

جمیری اعتبارات و منابع در اختیار سازمان حفاظت از محیط زیست را بسیار اندک دانست و اذعان کرد: استان بوشهر استان ثروتمندی است و باید از این ثروت خدادادی و عوارضی که بابت آلایندگی  شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی دریافت می شود برای اصلاح  سیستم ها و پیشگیری از آلودگی محیط زیست استفاده شود.

وی با اشاره به لزوم هماهنگی، همکاری، همیاری و هم افزایی در سیستم اجرایی اظهار داشت: ما عقب ماندگی دیرینه ای در حوزه فعالیت‌های صنعتی و تولیدی در استان داریم و اصلا مناسب نیست در استانی با این همه ذخائر و منابع ۱۷ تا ۲۰ درصد بیکاری داشته باشیم.

جمیری ادامه داد: در شرایط خطیر کنونی باید با سخت گیری کمتر برای اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده در مناطق ویژه اقتصادی استان از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران حمایت کنیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص آزمون های استخدامی سازمان ها نیز گفت: زمانی که آزمونی برگزار می‌شود و از سهمیه استان بوشهر برای استخدام استفاده می کنند، باید نیروها حداقل ۱۰ سال در سازمان متبوع خود خدمت کنند و به هیچ عنوان اجازه جابجایی به آنها داده نشود، در این ماجرا با هیچ فرد و مقامی تعارف نداریم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه