کد خبر : 249792 تاریخ ثبت : 1400/1/17 11:27:06
جمیری با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی درباره گرانی های اخیر:

صف‌های طویل مرغ و تخم مرغ زیبنده کشور ما نیست

 صف‌های طویل مرغ و تخم مرغ زیبنده کشور ما نیست نماینده مردم بوشهر،گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه آنهایی که ملتزم به فرمایشات رهبری هستند، باید این التزام را در عمل نشان دهند، گفت: صف های طویل مرغ و تخم مرغ زیبنده کشور ما نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در نشست علنی امروز (سه شنبه 17 فروردین) مجلس شورای اسلامی پس از استماع گزارش وزیر جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی درباره کیفیت تامین و توزیع نهاده های کشاورزی و دامی گفت: در سالی که با تاکید رهبری مزین به نام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" است، افرادی که خود را ملتزم به فرمایشات رهبری می دانند باید این التزام را در عمل نشان دهند و مردم نقش آفرینی مسئولان را در عرصه اجرا به طور محسوس مشاهده کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس ادامه داد: اینکه ما  در تولید و توزیع محصولات کشاورزی و دامی مشکلات فراوانی داریم، بر کسی پوشیده نیست و اگر قرار است این حوزه مورد توجه قرار گیرد، باید به لوازم رشد تولید توجه ویژه کرد، در واقع اگر پرورش دهندگان، کشاورزان، دامداران و صیادان مورد حمایت نباشند، چطور می توانند تولیدکننده باشند؟ و چطور جهش تولید اتفاق بیفتد؟ در واقع سوال مردم این است که این مانع زدایی ها قرار است چگونه توسط مسئولان اجرایی صورت پذیرد.

وی افزود: کشاورزی که بذر ندارد، در زمان کشت دیم با قیمت بالای بذر روبرو است، ولی فریاد رسی ندارد یا نخلداری که با کم آبی و به سختی ثمره ای را به دست می آورد آن ثمره به روی دست آنها می ماند و کسی از آنها حمایت نمی کند.

جمیری اضافه کرد: اگر وزیر جهاد کشاورزی می گوید قیمت نهادها در عرصه نهادها تعیین می شوند، باید پرسید پس جایگاه نظارت چه می شود؟ با شائبه انحصار چه می کنند؟ این در حالی است که بسیاری از افراد به دلیل بی عدالتی ها از شرکت در این رقابت محروم هستند. همچنین در مسئله توزیع نیز با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم. این در حالی است که باید نتیجه التزام و پیروی از دستورات رهبری را در زندگی مردم ببینیم.

به گفته وی سیستم غلط، توزیع ناعادلانه و سودجویانه اجازه نمی دهد، توزیع مناسب و عادلانه محصولات کشاورزی و دامی صورت بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: در کشوری که دراوج قدرت است، آیا زیباست که مسئولان در توزیع مرغ ناتوان باشند و مردم در صف های طویل مرغ  و تخم مرغ بمانند./ خانه ملت

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه