کد خبر : 249795 تاریخ ثبت : 1400/2/4 10:49:40
بازدید میدانی نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم از مناطق زلزله زده شهرستان گناوه؛

خسارت زلزله به روستائیان کم برخوردار گناوه/ همه مسئولین باید پای کار بیایند

خسارت زلزله به روستائیان کم برخوردار گناوه/ همه مسئولین باید پای کار بیایند نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از روستاها و مناطق زلزله زده شهرستان گناوه بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری اظهار داشت: از اولین ساعات وقوع زمین لرزه از طریق مسئولین استان و شهرستان در جریان اوضاع و احوال مردم و خسارتی که وارد شده قرار گرفتم و برای جبران خسارت و تسریع در کمک رسانی به آسیب دیدگان با رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد مستضعفان و جانبازان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مذاکراتی صورت گرفت و به زودی کمک های این نهادها در اختیار مردم قرار می گیرد.

در ادامه پیگیری ها برای شنیدن حرف دل مردم و مشاهده میدانی وضعیت مناطق زلزله زده طی دو روز از روستاهای تاج ملکی، اسلام آباد، بهمنیاری شرقی و غربی، شول، گمارون، کلر و کمالی بازدید به عمل آمد.

باید شکرگزار درگاه الهی باشیم که در حادثه ای با این حجم و مقیاس، مردم خسارت جانی ندیده اند و بیشتر خسارات مادی است.  برای جبران این خسارات که اکثرا دامنگیر مردم مناطق روستایی و کم برخوردار شده همه مسئولین باید آستین همت بالا بزنند.

از همه گروه های جهادی و مسئولین محلی، استانی و ملی که از بدو حادثه با مردم همراهی کردند متشکرم. همه ما مسئولان وظیفه داریم در قبال مردمی که همیشه پای نظام و انقلاب بوده‌اند، خدمتگزاری صدیق بویژه در زمانی که دچار مشکل می‌شوند، باشیم.

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها و تاسیسات نفتی نسبت به مناطق پیرامونی در زمان وقوع حوادث نظیر زلزله مضاعف‌تر شود.در این ارتباط رایزنی و پیگیری‌های لازم با شرکت‌های نفتی منطقه به عمل خواهد آمد و انتظار داریم آنها نیز در این عرصه حضور پیدا کنند.

آنالیز و ارزیابی دقیقی از وضعیت مناطق زلزله زده در دست انجام است که پس از جمع بندی، برنامه ریزی برای جبران خسارت‌ها انجام می‌شود.

در این بازدیدها مدیرکل آبفا استان بوشهر، فرماندار، امام جمعه، بخشدار مرکزی، رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس آبفا شهرستان گناوه نماینده مردم را همراهی کردند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه