کد خبر : 249797 تاریخ ثبت : 1400/2/4 14:44:29

استقرار صنایع و صادرات در پسکرانه بنادر منوط به ایجاد زیرساخت مناسب است/ لزوم حذف موانع برای فعالان بخش خصوصی

 استقرار صنایع و صادرات در پسکرانه بنادر منوط به ایجاد زیرساخت مناسب است/ لزوم حذف موانع برای فعالان بخش خصوصی نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شوراى اسلامى ، توسعه پسکرانه بنادر و ایجاد زیرساخت‌های مناسب حمل و نقل را مهم ترین پیش‌شرط‌های استقرار صنایع، رونق تولید و صادرات از مسیر بنادر دانست و گفت: تولید در مناطقی رونق می‌یابد که زیرساخت‌های صادرات فراهم باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیرى،  با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ مبنی بر «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» و اقداماتی که باید در راستای افزایش هرچه بیشتر تولید و فعالیت های ارزش افزوده در پسکرانه بنادر ایران انجام شود، اظهار داشت: حوزه بندری و دریایی به عنوان یک بخش بسیار مهم در اقتصاد ایران می تواند شرایط صادرات را هرچه بهتر فراهم کند و در این بین پسکرانه بنادر نیز از ظرفیت بسیار خوبی برای تولید و رونق آن برخوردار است.
وی ادامه داد: اگر هدف رونق تولید در پسکرانه بنادر است، در ابتدای امر باید موانع موجود در حوزه بندری و دریایی برای فعالان اقتصادی و تجار برداشته شود و پس از آن به حمایت هرچه بیشتر توجه داشته باشیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه حقیقی بنادر کشور و به ویژه بنادری که استفاده از ظرفیت آن ها مغفول واقع شده است باید در دستورکار قرار گیرد، عنوان کرد: ضرورت دارد شرایط مطلوب برای پهلوگیری کشتی های با ظرفیت بسیار بالا در بنادر فراهم شود.
 
پتانسیل برای استقرار صنایع و صادرات از مسیر پسکرانه بنادر وجود دارد
 
جمیری با تاکید بر اینکه توسعه پسکرانه بنادر و ایجاد زیرساخت های مناسب حمل و نقل مهم ترین مسائل برای رونق تولید و صادرات از مسیر بنادر است، بیان کرد: باید از ظرفیت بنادری که طی سالیان اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته اند به بهترین شکل بهره برد.
وی عنوان کرد: اگر در مسیر یاد شده حرکت کنیم و به ظرفیت فعلی بندری و دریایی خود توجه داشته باشیم و در عین حال پویایی بنادری که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند را رقم بزنیم، به طور حتم پتانسیل لازم برای استقرار صنایع، تولید و صادرات از مسیر پسکرانه بنادر وجود دارد.
 
عوامل چندگانه ای در توسعه فعالیت های تولیدی دخیل است
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت نوار ساحلی در راستای رونق تولید و صادرات استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: برداشتن موانع موجود یکی از مهم ترین مسائل است که مورد تاکید قرار گرفته و باید بدانیم که عوامل چندگانه ای در توسعه فعالیت های تولیدی دخیل هستند.
جمیری ادامه داد: آمایش سرزمینی، هدایت نقدینگی و توانمندی مالی، ارائه تسهیلات مناسب و ایجاد زیرساخت های لازم از مهم ترین مواردی هستند که می توانند در راستای استفاده از ظرفیت پسکرانه بنادر به منظور رونق تولید و صادرات اثرگذار باشند.
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه