کد خبر : 249803 تاریخ ثبت : 1400/2/26 10:55:08
دیدار جمیری با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

منفعت واگذاری زمین های نیروی دریایی ارتش به عموم مردم برسد/ لزوم بکارگیری نیروهای متخصص بومی در بدنه مدیریتی شرکت های زیرمجموعه وزارت دفاع

منفعت واگذاری زمین های نیروی دریایی ارتش به عموم مردم برسد/ لزوم بکارگیری نیروهای متخصص بومی در بدنه مدیریتی شرکت های زیرمجموعه وزارت دفاع نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد و اظهار داشت: برای پیگیری دو موضوع مهم که از مطالبات به حق و دیرینه مردم استان بوشهر است با وزیر محترم دفاع دیدار کردم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری با اشاره به لزوم به کارگیری نیروهای متخصص بومی در حوزه مدیریت مجموعه های نفت و گاز و پتروشیمی استان بوشهر گفت: سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح یکی از بزرگترین مجموعه های سرمایه گذاری در حوزه انرژی است که سهام عمده شرکت هایی از قبیل پتروشیمی های پردیس، بوشهر، مرجان، زاگرس، همت و پالایشگاه ستاره سبز خلیج فارس در عسلویه و کنگان را در اختیار دارد.
وی ادامه داد: در دیدار با وزیر محترم دفاع، به استفاده از ظرفیت عظیم نیروهای متخصص و توانمند بومی که تاکنون مورد غفلت و بی مهری قرار گرفته اند، در بدنه مدیریتی شرکت های زیرمجموعه ساتا تأکید کردیم و امیر حاتمی در این خصوص دستوراتی را صادر کردند.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی محدودیت زمین برای اجرای پروژه های مسکن و تأمین نیازمندی های جمعیتی آینده را از مشکلات عمده مرکز استان ذکر کرد و اذعان نمود: بیشتر از 50 درصد اراضی شهر بوشهر در اختیار مجموعه های نظامی، بندر و بخش های دولتی است و محدودیت های موجود باعث افزایش سرسام آور قیمت زمین و مسکن شده است.
جمیری گفت: با توجه به انتقال منطقه دوم نیروی دریایی ارتش از بوشهر به بندر جاسک، در جلسه با وزیر محترم دفاع به جلوگیری از واگذاری بدون ضابطه زمین های نیروی دریایی تاکید گردید و قرار شد به گونه ای برنامه ریزی شود که سود و منفعت واگذاری این زمین ها به عموم مردم برسد.
وی اذعان کرد:  آزادسازی این زمین ها ظرفیت خوبی برای تامین سرانه خدمات عمومی و تعدیل قیمت زمین و مسکن در بوشهر خواهد بود و لازم است در این راستا طرح جامع بوشهر مورد مطالعه و بازنگری قرار بگیرد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه