کد خبر : 249804 تاریخ ثبت : 1400/3/1 12:33:23
با پیگیری جمیری محقق شد:

اختصاص 80 میلیارد ریال برای احداث مرکز اعصاب و روان بیمارستان شهدای خلیج فارس/ صدور مجوز مرکز تصویربرداری MRI در گناوه

اختصاص 80 میلیارد ریال برای احداث مرکز اعصاب و روان بیمارستان شهدای خلیج فارس/ صدور مجوز مرکز تصویربرداری MRI در گناوه با پیگیری نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی مبلغ 80 میلیارد ریال جهت احداث و تجهیز بخش اعصاب و روان بیمارستان شهدای خلیج فارس اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری با اشاره به دیدار خود با دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: پیرو جلساتی که پیش از این با وزیر محترم بهداشت و معاون ایشان داشتیم، با دکتر جان بابایی معاون محترم وزیر دیدار و درخصوص مسائل بهداشتی و درمانی حوزه انتخابیه بحث و گفت و گو شد.

وی افزود: یکی از موضوعات مهمی که در این نشست پیگیری شد بحث انتقال و تجهیز مرکز درمانی اعصاب و روان بوشهر به بیمارستان شهدای خلیج فارس بود. این مرکز در حال حاضر در محل ساختمان قدیمی بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) قرار دارد و با توجه به مشکلات عدیده و بعد مسافتی که این مجموعه برای بهره مند شدن از امکانات درمانی بیمارستان شهدای خلیج فارس دارد، پیشنهاد کردیم با فراهم شدن زیرساخت ها و تامین تجهیزات به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل گردد.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: خوشبختانه با موافقت معاون محترم درمان وزارت بهداشت، 80 میلیارد ریال برای تجهیز و راه اندازی این مرکز اختصاص یافت و مقرر شد فضای مناسبی در بیمارستان شهدای خلیج فارس برای این منظور در نظر گرفته شود.

جمیری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت ها و نارسایی های موجود در حوزه های مختلف شمال استان بوشهر گفت: شهرستان های گناوه و دیلم با وجود رشد اقتصادی و افزایش جمعیت در دهه های اخیر فاقد امکانات و زیرساخت های متناسب با این رشد شتابان هستند.

وی ادامه داد: با همت خیرین نیک اندیش و حمایت های وزارت بهداشت در سال های اخیر گام های مناسبی برای احداث مراکز درمانی در این دو شهرستان برداشته شده است که بخشی از محرومیت و توزیع ناعادلانه خدمات درمانی در استان را جبران می کند.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در دیدار با معاون محترم وزیر بهداشت برای اختصاص تجهیزات درمانی به این دو شهرستان رایزنی شد و با قول مساعد ایشان اعتباری برای تعمیر بخش های درمانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه و احداث و تجهیز پانسیون پزشکان متخصص در نظر گرفته شد.

جمیری بیان کرد: همچنین با موافقت وزارت بهداشت مجوز مرکز تصویربرداری و استقرار دستگاه MRI در درمانگاه خیرساز گناوه صادر شد و به زودی این مرکز با تعرفه دولتی به بیماران خدمت رسانی خواهد کرد.

پیگیری برای راه اندازی مرکز جامع تخصصی درمان ناباروری رویان از دیگر مورادی بود که جمیری در این نشست دنبال کرد و مقرر شد براساس دستور وزیر بهداشت در این خصوص اقدام مقتضی به عمل آید.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه