کد خبر : 249805 تاریخ ثبت : 1400/3/1 12:36:24
در دیدار جمیری با مدیرعامل گروه مپنا؛

از پیگیری مشکلات احداث آبشیرین کن بوشهر تا توسعه پتروپالایشگاه ها در گناوه و دیلم

از پیگیری مشکلات احداث آبشیرین کن بوشهر تا توسعه پتروپالایشگاه ها در گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری در دیدار جمیری با مدیرعامل گروه مپنا گفت:۸۰ درصد منابع آب استان بوشهر از خارج استان و ۲۰ درصد از منابع داخلی مثل آبشیرین‌کن و یا چاه‌ها تامین می‌شود، برای پایداری وضعیت آب در استان ناچار به توسعه آبخیزداری و تأسیس آبشیرین کن ها هستیم تا این بحران را پشت سر بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از دیدار خود با مدیرعامل گروه مپنا، مجری پروژه آبشیرین کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر منابع آبی پایدار ندارد و خشکسالی و کاهش بارندگی ها، تنش های آبی استان را دو چندان کرده است.
عبدالکریم جمیری یکی از دغدغه های اصلی مردم استان بوشهر را کمبود آب شرب و کشاورزی دانست و بیان کرد: ۸۰ درصد منابع آب استان بوشهر از خارج استان و ۲۰ درصد از منابع داخلی مثل آبشیرین‌کن و یا چاه‌ها تامین می‌شود، برای پایداری وضعیت آب در استان ناچار به توسعه آبخیزداری و تأسیس آبشیرین کن ها هستیم تا این بحران را پشت سر بگذاریم.
وی با اشاره به طولانی شدن زمان احداث پروژه آبشیرین کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر گفت: برای پیگیری میزان پیشرفت این پروژه و مشکلات پیش روی آن با  مدیرعامل گروه مپنا، مجری پروژه دیدار و درباره آخرین وضعیت آن بحث و گفت و گو شد.
جمیری افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته این پروژه باید تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار می گرفت ولی به دلیل مشکلات عدیده که اصلی ترین آنها مشکل مالی است امکان بهره برداری کامل وجود ندارد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: با محدودیت هایی که وجود دارد مقرر شد 10 هزار مترمکعب از این آبشیرین کن تا پایان شهریور ماه امسال به بهره برداری برسد و برای تزریق منابع مالی بیشتر جهت تسریع در اتمام پروژه پیگیری شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به ظرفیت های گروه مپنا در احداث نیروگاه های تولید برق اظهار داشت: یکی از موارد دیگری که در نشست با مدیرعامل مپنا مورد بررسی قرار گرفت سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه های تولید برق در شهرک های صنعتی استان بود که قرار شد با توجه به نیاز استان و ظرفیت های موجود در این خصوص مطالعه و اقدام شود.
جمیری درخصوص توسعه پتروپالایشگاه ها در شمال استان بوشهر نیز گفت: با توجه به عبور خطوط انتقال گاز و نفت از شهرستان های دیلم و گناوه و مهیا بودن زیرساخت های لازم، ظرفیت بالقوه ای برای توسعه پتروپالایشگاه ها و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه وجود دارد.
وی گفت: با توجه به توانمندی های گروه مپنا مقرر شد مدیرعامل و متخصصین این شرکت از منطقه بازدید کنند و با بررسی میدانی و انجام مطالعات لازم در این خصوص اقدام شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه