کد خبر : 249806 تاریخ ثبت : 1400/3/2 13:18:28
دیدار جمیری با مدیرعامل بانک کشاورزی:

پیگیری برای توسعه کشت گلخانه ای و مکانیزاسیون کشاورزی در استان/ با کشاورزان خسارت دیده مدارا شود

پیگیری برای توسعه کشت گلخانه ای و مکانیزاسیون کشاورزی در استان/ با کشاورزان خسارت دیده مدارا شود نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: استان بوشهر استعداد خوبی در حوزه تولیدات کشاورزی دارد ولی متاسفانه با وجود نارسایی ها، کمبودها و مشکلات عدیده ای که پیش روی کشاورزان و تولیدکنندگان استان قرار دارد نتوانسته ایم به جایگاهی که متناسب با این ظرفیت هاست دست پیدا کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از نشست خود با مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر استعداد خوبی در حوزه تولیدات کشاورزی دارد ولی متاسفانه با وجود نارسایی ها، کمبودها و مشکلات عدیده ای که پیش روی کشاورزان و تولیدکنندگان استان قرار دارد نتوانسته ایم به جایگاهی که متناسب با این ظرفیت هاست دست پیدا کنیم.

عبدالکریم جمیری ادامه داد: برای مانع زدایی و پشتیبانی از کشاورزان زحمتکش استان که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند با دکتر خدارحمی مدیرعامل محترم بانک کشاورزی دیدار و گفت و گو شد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت جدی از بخش تولید به خصوص تولیدات کشاورزی با نگاه عملیاتی اذعان کرد: با توجه به کاهش منابع آبی و خاکی مناسب برای کشاورزی، کشت‌ گلخانه‌ای اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌است زیرا علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب، در واحد سطح نیز تولید بسیار بیشتری دارد.

جمیری گفت: در دیدار با مدیرعامل بانک کشاورزی درخصوص تخصیص اعتبار با نرخ 12 و 14 درصد از محل منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه طرح های گلخانه ای در استان بحث و بررسی شد و مقرر شد با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و بانک کشاوری استان در این خصوص اقدام شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، مکانیزاسیون در بخش کشاورزی را موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و بهره وری دانست و اظهار داشت: کمبود منابع آبی پایدار در استان، ضرورت توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی برای استفاده از منابع محدود موجود و افزایش بهره وری و رونق تولید را دو چندان کرده است.

وی افزود: در دیدار با مدیرعامل بانک کشاورزی، درخواست کشاورزان استان برای تخصیص اعتبار در زمینه مکانیزاسیون و خرید ادوات و ماشین آلات کشاورزی از قبیل تراکتور و کمباین مطرح شد و با موافقت ایشان قرار شد تسهیلاتی به کشاورزان استان اعطا شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر، اختصاص اعتبار برای طرح های پرورش ماهی و میگو، پرداخت خسارات کشاورزان بیمه شده و اختصاص اعتبار برای خرید نهاده ها، کود و سم را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه ذکر کرد و خاطر نشان نمود: تعداد زیادی از کشاورزان در جریان سیل و خشکسالی هایی که استان ما با آنها درگیر است، خسارت دیده اند و بدهکار شده اند، با مدیرعامل بانک کشاورزی برای امهال تسهیلات ، بخشودگی جرائم و دیرکرد آنها براساس بند(خ) قانون تسهیل و بند(ز) تبصره 2 بودجه 1400  مذاکره شد و مقرر گردید براساس ضوابط در این خصوص با کشاورزان همکاری و مساعدت شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه