کد خبر : 249883 تاریخ ثبت : 1400/3/27 12:14:34

نصف برق تولیدی بوشهر به استان اختصاص پیدا کند

 نصف برق تولیدی بوشهر به استان اختصاص پیدا کند رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با بیان اینکه ۴ هزار مگاوات برق در این استان تولید می‌شود گفت: نیاز استان ۵۰ درصد از این میزان برق تولیدی است تا خاموشی‌ها به صفر برسد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به انتخابات 28 خرداد ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران تجلی و تبلور جمهوریت نظام اسلامی ایران است که با حضور حداکثری آحاد مردم محقق می‌شود.

وی مشارکت در انتخابات با هر گونه نگاه و دیدگاه را یک ضرورت دانست و بیان کرد: باید زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم برای حضور حداکثری توسط مجریان انتخابات فراهم شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچکس حق ندارد به اصل انتخابات خدشه وارد کند گفت: مردم در طول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با مشارکت در انتخابات حماسه‌های بی‌بدیل خلق کرده‌اند و این‌بار هم در انتخابات 28 خرداد حماسه دیگری رقم می‌زنند.

جمیری، با اشاره به اینکه استان بوشهر با داشتن پیشینه تاریخی و فرهنگی دارای جایگاه مهمی در استعمار و استکبار ستیزی است خاطر نشان کرد: این جایگاه، وظیفه همگانی مردم استان بوشهر برای حضور در انتخابات 28 خرداد ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی سنگین‌تر می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر باتأکید بر تعامل و همکاری همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی در انتخابات 28 خرداد تصریح کرد: نقش مردم در انتخابات و تحقق جمهوریت نظام اسلامی مهم، موثر و تعیین کننده است.

وی سلامت و امنیت انتخابات را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: دست‌اندرکاران انتخابات استان بوشهر، فرمانداران بخشداران با تعامل هیئت‌های اجرایی، نظارت، بازرسی، امنیتی و انتظامی باید به‌گونه‌ای ساز و کار فراهم کنند تا سلامت انتخابات تضمین شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس روز جمعه 28 خرداد را روز مهم و سرنوشت‌ساز نظام اسلامی ایران دانست و خاطر نشان کرد: امید است در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شاهد انتخاباتی باشکوه، سالم، آبرومند و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم باشیم.

جمیری  با بیان اینکه نیاز است همه گروه‌ها و مردم به‌گونه‌ای کاندیدای ریاست جمهوری انتخاب کنند تا شاهد تشکیل دولت قدرتمند، کارآمد و توانمند باشیم تصریح کرد: تحقق مطالبات مردم و رفع مشکلات کنونی جامعه در اولویت رئیس جمهور دولت سیزدهم است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر رفع مشکلات کنونی جامعه را از مطالبات مهم مردم دانست و تأکید کرد: با تشکیل دولت کارآمد، توانمند و انقلابی مشکلات کنونی جامعه برطرف می‌شود تا امیدآفرینی مردم ارتقا یابد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به کاهش بارش باران و کم آبی در شهرها و روستاهای استان پرداخت و تصریح کرد: کاهش بارش باران در زمستان گذشته نگرانی در زمینه بحران کم‌آبی در استان بوشهر فراهم کرده که لازم است مشکلات این حوزه در برنامه کوتاه مدت برطرف شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه در بودجه امسال اعتبارات فصل تأمین آب افزایش یافته است خاطر نشان کرد: بودجه مناسبی امسال برای اجرا طرح‌های آبرسانی مصوب شده که می‌تواند در حل بحران کم‌آبی نقش مهمی ایفا کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر وضعیت تولید و توزیع برق در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در استان بوشهر 4 هزار مگاوات برق تولید می‌شود که نیاز استان 50 درصد از این میزان برق تولیدی است.

جمیری با بیان اینکه با تخصیص سهمیه 50 درصدی از میزان برق تولیدی خاموشی‌ها در استان بوشهر به صفر می‌رسد گفت: با تولید 4 هزار مگاوات برق در استان بوشهر نباید خاموشی داشته باشیم.

وی باتأکید بر توجه به مطالبات ورزشکاران و هیئت‌های ورزشی در رشته‌های مختلف افزود: ورزشکاران و هیئت‌های ورزشی گلایه فراوانی از مسئولان در تحقق مطالبات خود دارند که گلایه آنان به حق است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گلایه‌ ایثارگران را مورد توجه قرار داد و گفت: باید مسئولانه پاسخگوی حقوق و انتظارات جامعه ایثارگری باشند.

جمیری، تکریم و احترام جامعه ایثارگری را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: رزمندگان، جانبازان، خانواده معظم شهدا و آزادگان با حماسه‌آفرینی سبب عزت و اقتدار نظام اسلامی شده‌اند و باید همه مدیران و مسئولان تحقق مطالبات و خواسته‌های آنان را مورد توجه قرار دهند.

93 شعبه اخذ رأی شهر بوشهر به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر هم با اشاره به انتخابات جمعه 28 خرداد گفت: تمام تمهیدات برای برگزاری انتخاباتی باشکوه، پرشور، قانونمند و پاک در شهرها و روستاهای استان فراهم شده است.

محمد تقی ایرانی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات 797 هزار و 951 نفر در این استان واجد شرایط لازم برای شرکت در رأی‌گیری هستند خاطر نشان کرد: از این تعداد 18 هزار و 438 نفر معادل 2.3 درصد جوانانی تشکیل می‌دهند که برای نخستین بار می‌توانند در عرصه انتخابات مشارکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تأکید کرد: لازم است زمینه حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات فراهم شود تا ضمن اثرگذاری بر آینده خود و کشور، دشمن را در رسیدن به خواسته‌هایش ناکام بگذارند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه در 93 شعبه اخذ رأی، انتخابات الکترونیکی برگزار می‌شود افزود: انتخابات شوراهای شهر در بوشهر به صورت تمام الکترونیک و در 93 شعبه اخذ رأی انجام می‌شود.

ایرانی بیان کرد: 25 هزار نفر عوامل اجرایی، اعضای شعب، بازرس، مأموران نیروی انتظامی و تدارکات در انتخابات 28 خرداد در استان همکاری دارند.

وی با بیان اینکه 878 شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری تدارک دیده شده است گفت: این تعداد شعب نسبت به انتخابات قبلی شش درصد افزایش دارد و 917 شعبه برای شوراها تدارک دیده شده که افزایش 10 درصدی نسبت به انتخابات قبلی شوراها دارد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به 868 نفر کاندیدای شورای شهرهای استان خاطر نشان کرد: 858  نامزد برای راه یافتن به شوراهای اسلامی شهر و 2 هزار و 614 نامزد برای تصدی کرسی‌های شوراهای روستایی استان بوشهر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه