کد خبر : 249888 تاریخ ثبت : 1400/4/15 10:43:54
جمیری در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر:

ما بوشهر را برای کشور می خواهیم / اگر بوشهر یک استاندار قوی داشته باشد بیشتر از یک وزیر می تواند برای کشور نقش آفرینی کند

ما بوشهر را برای کشور می خواهیم / اگر بوشهر یک استاندار قوی داشته باشد بیشتر از یک وزیر می تواند برای کشور نقش آفرینی کند عبدالکریم در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر با اشاره به پایان یافتن فعالیت دولت یازدهم گفت: دولت جدید با رویکردی متفاوت در خدمت رسانی به مردم در حال شکل گیری است و امیدوارم تغییراتی اساسی به نفع مردم که هشت سال ایثارگری و گذشت کردند رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست با اعضای اتاق بازرگانی استان بوشهر با اشاره به پایان یافتن فعالیت دولت یازدهم اظهار داشت: دولت جدید با رویکردی متفاوت در خدمت رسانی به مردم در حال شکل گیری است و امیدوارم تغییراتی اساسی به نفع مردم که هشت سال ایثارگری و گذشت کردند رقم بخورد.
عبدالکریم جمیری بیان کرد: به اعتقاد بنده مردم با وجودی که سختی های فراوانی را تحمل می کنند با حضور پرشور و شعور در انتخابات بار دیگر مسئولین را شرمنده کردند و دولت مردمی برای قدرشناسی از این مردم باید تمام توان خود را در جهت رفع معضلات و مشکلات به ویژه در حوزه اقتصادی به کار ببندد.
وی ادامه داد: علیرغم اینکه در طول این سال ها رهبر معظم انقلاب بارها بر مسئله تولید و اشتغال تأکید کردند متأسفانه شرایط سختی برای سرمایه گذاران و تولیدکنندگان ایجاد شد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های استان بوشهر در حوزه تولید اذعان کرد: استان ما در زمینه تولید حرف های زیادی برای گفتن دارد و معتقدم هر آنچه را که دیگران ندارند، در استان بوشهر، ما همه را یکجا داریم.
جمیری گفت: هر کدام از داشته های ما در استان بوشهر در عرصه تولید می تواند نه یک استان بلکه یک کشور را متحول کند، اما متاسفانه آن گونه که شایسته است از این ظرفیت استفاده نکردیم و طبیعی است که عمده آن به سوء مدیریت ها بر می گردد.
وی افزود: در حوزه مدیریت نتوانسته ایم از همه ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم و میدان را برای نقش آفرینی بخش خصوصی آماده کنیم، در جامعه ای که بخش خصوصی نتواند با استفاده از همه توانمندی های مادی، معنوی و استعدادش ظهور و بروز پیدا کند، موفقیت های چشمگیری در ایجاد ارزش افزوده، اشتغال، رونق صادرات و ورود ارز به کشور حاصل نخواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر ضعف های موجود در حوزه اقتصاد و تولید را حاصل ضعف در مدیریت و برنامه ریزی و وجود قوانین و مقررات متعارض و متکثر دانست و اظهار داشت: بنده به عنوان خدمت گذار مردم در مجلس دو نقش قانونگذاری و نظارت را برعهده دارم و برای پیگیری مشکلات حوزه تولید و اشتغال از ظرفیت مجلس شورای اسلامی و دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها استفاده خواهم کرد.
جمیری بیان کرد: باید مسائل و مشکلات مردم دسته بندی، نظام مند و همراه با پیوست های تحلیلی باشد تا هر موضوعی که در استان حل و منتج به نتیجه نشد آن را در وزارتخانه ها پیگیری کنیم. در باب قوانین و مقررات هم باید از ظرفیت های موجود استفاده کنیم و هم قوانینی که مانع هستند را اصلاح کنیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما بوشهر را برای کشور می خواهیم، گفت: اگر به اقتصاد و بندر و خیلی از موارد بوشهر پرداخته شود به منزله آن است که کشور راه افتاده است، درست است که بوشهر وسعت و جمعیت کمی نسبت به بقیه استان ها دارد اما اثر بخشی آن فوق العاده برای کشور بالاست زیرا منابع و مخازن و معادنی که در این استان وجود دارد پیشانی اقتصادی و دفاعی کشور است.
 وی با اشاره به لزوم انتصاب مدیران کارآمد و جهادی برای ایجاد تحول و شکوفایی اقتصادی در دولت آینده اظهار داشت: به پاس خوبی ها و بزرگی این مردم، باید در دولت جدید یک استاندار قوی در همه ابعاد و بدون در نظر گرفتن سلایق سیاسی برای استان بوشهر انتخاب شود، اگر بوشهر یک استاندار قوی داشته باشد بیشتر از یک وزیر می تواند برای کشور نقش آفرینی کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه