کد خبر : 249889 تاریخ ثبت : 1400/4/28 13:10:14
در نشست جمیری با فعالین اجتماعی و رسانه ای شهرستان دیلم:

نباید با بی تدبیری حق مردم دیلم را ضایع کرد/ برای توسعه اشتغال، مدیران رده بالای شرکت های نفتی باید بومی باشند

نباید با بی تدبیری حق مردم دیلم را ضایع کرد/ برای توسعه اشتغال، مدیران رده بالای شرکت های نفتی باید بومی باشند نشست فعالین اجتماعی و رسانه ای شهرستان دیلم با حضور نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در نشست با فعالین اجتماعی و رسانه ای شهرستان دیلم عبدالکریم جمیری در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درخصوص وضعیت راه های شهرستان دیلم گفت: بنده برای پیگیری بهسازی راه های شهرستان  نشست های متعددی با وزیر راه و شهرسازی و معاونین ایشان داشته ام، چندین جلسه با مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری استان برگزار شده و با همراهی مدیران بازدیدهای میدانی صورت گرفته است، مواردی همچون مسیر دیلم به سمت عامری، مسیر دیلم به سمت هندیجان و لاین دوم  مسیر گناوه به دیلم به صورت مکرر پیگیری شده و دستورات لازم درخصوص اتمام این پروژه ها اخذ شده است، ولی متاسفانه به دلیل شرایط اقتصادی موجود و مشکل تأمین اعتبار تاکنون به سرانجام نرسیده اند.
وی افزود: برای تکمیل محورهای مواصلاتی شهرستان، تاکنون چندین بار مناقصه برگزار شده ولی کسی شرکت نکرده است، چون برای پیمانکاران به صرفه نیست در این مناقصات شرکت کنند.
جمیری گفت: به هر صورت برای جلوگیری از مشکلات و حوادثی که هر روز دامن مردم منطقه را می گیرد این پروژه ها باید نهایی شوند و پیشنهاد ما این است که پروژه های نیمه تمام راه و شهرسازی با ترک تشریفات به پیمانکاران واجد شرایط واگذار شود.

جذب بودجه از بنیاد مسکن، نفت و ریاست جمهوری برای توسعه روستاها
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص پیگیری های صورت گرفته برای محرومیت زدایی از روستاها گفت: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام، احداث چمن مصنوعی، طرح های هادی روستایی، اختصاص قیر رایگان و تکمیل راه های  روستایی اعتباراتی از طریق بنیاد مسکن، نفت و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری جذب شده که با تایید موافقت نامه های لازم در اختیار دهیاران قرار می گیرد.

برای توسعه اشتغال، مدیران رده بالای شرکت های نفتی باید بومی باشند
وی در پاسخ به سئوال یکی از فعالین اجتماعی درخصوص حضور نیروهای غیر بومی در راس شرکت های نفتی بندر دیلم اظهار داشت: در حوزه مدیریت ارشد نفت در استان بوشهر میدان در اختیار نیروهای بومی قرار داده نشده است، تلاش ما این است که از ظرفیت نیروهای متخصص و باتجربه بومی در هیات مدیره شرکت ها و سمت مدیر عاملی شرکت ها استفاده شود و برای تحقق این هدف در حال رایزنی با دستگاه های متولی امر هستیم.
جمیری اذعان کرد: تا مدیران رده بالای ما در شرکت ها بومی نباشند امکان استفاده از نیروهای بومی در سطوح پایین تر به راحتی وجود ندارد که هم اکنون به دنبال این موضوع هستیم و امیدواریم که با شکل گیری دولت جدید که دولتی کارآمد، حق جو، عدالت محور و حق طلب و مردم دار خواهد بود  این امور به نفع مردم پیش برود.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در پاسخ به سئوالی درخصوص وضعیت اشتغال نیروهای بومی گفت: گاهی در شرکت ها مشاهد می شود که براساس آمار و ارقام نسبت جذب 50 درصد نیروی بومی رعایت نشده است، مدیران شرکت ها مدعی هستند که نیروی بومی متخصص و آموزش دیده متناسب با سمت ها در منطقه وجود نداشته است، برای رفع این نقیصه هم ما باید در توسعه آموزش فنی و حرفه ای متناسب با نیازها گام های بهتری را برداریم و هم ظرفیت نیروهای منطقه دقیق تر شناسایی شود.
وی درخصوص پیگیری های صورت گرفته برای جبران خسارت مالکان و مستاجران بازارچه سوخته دیلم بیان کرد: در اولین فرصت بعد از آتش سوزی بازارچه ساحلی به شهرستان سفر کردم، حداقل دوبار  با مردم گفت و گو کردیم، دو بار مسئولین ملی را به منطقه آوردیم و نشست هایی در شهرستان دیلم و در استانداری بوشهر با حضور مسئولان محلی و استانی برگزار کرده ایم، اولین موضوع و اولویتی که در دیلم داریم موضوع بازارچه است که به صورت مداوم در حال پیگیری آن هستیم و امیدواریم به زودی مطالبات و درخواست های مردم محقق شود.

صدور مجوز شرکت فولاد با پیگیری نماینده مردم
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیگیری های جدی بنده راه اندازی شهرک صنعتی در شمال استان است که هم به اشتغال جوانان منطقه و به توسعه زیرساخت های شهرستان کمک می کند، فرصت ها و ظرفیت های پرجاذبه ای در شهرستان وجود دارد و برای جذب سرمایه و سرمایه گذار مدام در حال تلاش هستیم.
جمیری همچنین از صدور مجوز کارخانه فولاد در حوزه بندر گناوه خبر داد و اظهار داشت: در هر سفری که به حوزه انتخابیه داشته ایم برای بازدید از شهرک های صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی برنامه ریزی کرده ایم داشته باشیم تا شرکت های فعال تقویت شوند و با رفع موانع و شناسایی مشکلات به بازگشایی مجدد شرکت هایی که تعطیل هستند کمک کنیم. در حوزه پارس جنوبی نشست ها و مذاکراتی صورت گرفته و امیدواریم که برای جذب نیروهای بومی منطقه توفیقاتی حاصل شده است.
وی درخصوص مشکلات موجود در حوزه مسکن گفت: بهترین طرحی که در حوزه مسکن داشته ایم مسکن مهر بوده که البته نواقصی داشته و دولت جدید با رفع نواقص آن به دنبال احیای نهضت ساخت مسکن در کشور است.

تصویب سه طرح جامع برای بنادر دیلم، ریگ و گناوه
جمیری با بیان اینکه در یک کلام من به توسعه دیلم فکر میکنم، تأکید کرد: در حوزه بندری موفق به تصویب سه طرح جامع برای بنادر دیلم، ریگ و گناوه شدیم و با حضور هیات عامل بنادر و دریانوردی کشور در شمال استان برای ساماندهی فضای بندری دیلم و گناوه و کمک به تجهیزات  آنها نیز مصوبات خوبی تصویب شده است.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی شهرستان دیلم گفت: در حوزه درمان شهرستان دیلم هم در دوره های قبل پیگیری و سرمایه گذاری های بسیار خوبی انجام شد و هم اخیرا پیگیری های مفیدی صورت گرفت و تجهیزات درمانی قابل توجهی برای شهرستان جذب کردیم.

خطول انتقال آب دیلم دچار فرسودگی است
وی در خصوص کم آبی و مشکلات قطعی آب دیلم گفت: خطول انتقال آب دیلم از خط کوثر دچار فرسودگی است و 8 کیلومتر آن دچار مشکل جدی است که باید تعویض شود، پیگیری ها و کارهای آن انجام شده و مبلغ ریالی مورد نیاز پروژه نیز تخصیص داده شده است، ولی باید با سرعت بیشتری دنبال شود. برای حل شدن مشکل آب در تابستان مطابق سال قبل رایزنی هایی با نفت انجام شد و براساس توافق حاصل شده  تامین آب در حوزه گوره و امام حسن برای مردم در دستور کار قرار گرفته است.
جمیری افزود: پروژه آبشیرین کن های استان در حال فعالیت است اما کار به کندی جلو می رود و باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: در بازدیدهای میدانی که با همراهی مدیرکل آب و فاضلاب استان از مناطق درگیر با معضل کم آبی صورت گرفت مقرر شد تا در نقاطی که مشکل تأمین آب برای دام ها وجود دارد مجوز حفر چاه داده شود تا آب شرب مردم، برای دام ها مورد استفاده قرار نگیرد.

نباید با بی تدبیری حق مردم شریف دارالموٌمنین دیلم را ضایع کرد
جمیری عدم هماهنگی میان مسئولین شهرستان و درنظر نگرفتن نظرات معتمدین و مردم را یکی از مشکلات اصلی شهرستان دیلم ذکر کرد و بیان داشت: مسولینی که از بالا به دیلم نگاه می کنند باید یک وحدت نظر، هماهنگی و همراهی برای انجام پروژه های  بزرگ را در این منطقه ببینند، نباید با بی تدبیری حق مردم شریف دارالموٌمنین دیلم را ضایع کرد.
وی در پاسخ به سئوالی درخصوص ته لنجی گفت: شیوه نامه ای برای ساماندهی ته لنجی تنظیم شده بود  که باید به تصویب هیات دولت می رسید اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است، مجوز کالاهای ملوانی یا ته لنجی برای دیلم و گناوه صادر می شود، ولی به جای اینکه به رونق بازار گناوه و دیلم منجر شود این سرمایه و کالا به جای دیگر منتقل می شود و سود و منفعت آن به دیگران می رسد.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای درخصوص مشکلات و کم کاری هایی که در حق خانواده های شهدا و جانبازان صورت می گیرد اظهار داشت: همیشه تلاش ما بر این بوده با درد و رنج های جانبازان و خانواده های شهداء از نزدیک آشنا شویم و آنها را پیگیری کنیم اما متاسفانه سیستم بنیاد شهید نه تنها در شهرستان دیلم بلکه در سرتا سر استان بوشهر بسیار ضعیف است و دنبال آن هستیم که اگر قرار است تغییر و تحولی ایجاد شود فردی توانمند و با برنامه دلسوز و از همان قشر در آینده مسئولیت استان را برعهده بگیرد که مشکلات این قشر در ادامه حل شود.
وی در پایان گفت: هر کاری که برای مردم انجام داده ایم کار بنده حقیر نیست و کار نظام است بنده یک سرباز کوچکی در جمع سربازان نظام هستم که افتخار خدمتگزاری این مردم را دارم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه