کد خبر : 249891 تاریخ ثبت : 1400/5/4 11:03:06
جمیری در نشست با مدیرکل و مسئولین شهرستانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر:

بهترین پشتیبانی از مددجویان ایجاد اشتغال است/ با وجود همه تلاش ها هنوز به ماموریت حقیقی نظام در ایجاد عدالت اجتماعی دست پیدا نکرده ایم

بهترین پشتیبانی از مددجویان ایجاد اشتغال است/ با وجود همه تلاش ها هنوز  به ماموریت حقیقی نظام  در ایجاد عدالت اجتماعی دست پیدا نکرده ایم نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه با وجود همه تلاش هایی که تاکنون صورت گرفته، هنوز نتوانسته ایم به آن مأموریت حقیقی نظام جمهوری اسلامی در ایجاد عدالت اجتماعی دست پیدا کنیم که به عقیده بنده علت آن ضعف های مدیریتی در سطوح مختلف است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در نشست با مدیرکل و مسئولین شهرستانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت اظهار داشت: کمیته امداد نهادی انقلابی است که زیر سایه نظام اسلامی به مستضعفان و محرومان خدمت رسانی می کند و این توفیق مضاعفی است که نسبت به سایر نهادها نصیب مسئولین کمیته امداد شده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی هدف و فلسفه شکل گیری نظام جمهوری اسلامی را خدمت به پابرهنگان و ضعفا و ایجاد توازن در سطح زندگی طبقه محروم و برخوردار جامعه دانست و اذعان کرد: متأسفانه با وجود همه تلاش هایی که تاکنون صورت گرفته، هنوز نتوانسته ایم به آن مأموریت حقیقی نظام جمهوری اسلامی در ایجاد عدالت اجتماعی دست پیدا کنیم که به عقیده بنده علت آن ضعف های مدیریتی در سطوح مختلف است.

وی افزود: نظام ما بهترین نظام و قانون اساسی ما بهترین قانون اساسی و رهبری ما شایسته ترین رهبر در طول تاریخ و منابع ما به ویژه در استان بوشهر بالاترین منابع خدادادی است ولی به دلیل ضعف های ما در حوزه مدیریتی و برنامه ریزی برای استفاده از منابع، نتوانسته ایم به وظیفه اساسی خود در ایجاد عدالت اجتماعی جامه عمل بپوشانیم.

جمیری با بیان اینکه کار کمیته امداد جهادی، انقلابی و اعتقادی است گفت: معتقدم که کمیته امداد باید به جایی برسد که روزی اعلام کند قصه کمک رسانی به پایان رسیده و در حال جمع کردن کمیته امداد هستیم زیرا مددجویی نداریم که در این سطح نیازمند دریافت کمک و خدمات باشد، نه اینکه در حال توسعه و پیدا کردن مددجویان جدید هستیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر بتوانیم سطح زندگی مردم را ارتقا دهیم و که دیگر نیازی به اینگونه خدمات جزئی نداشته باشند آن موقع نظام جمهوری اسلامی به موفقیت دست پیدا کرده است.

وی ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد را یکی از موضوعات مهم و با اولویت ذکر کرد و اظهار داشت: بهترین مسیر برای پشتیبانی و حمایت از مددجویان و اقشار کم برخوردار ایجاد اشتغال و در مسیر اشتغال قرار دادن آنهاست که باید با سرعت و دقت بیشتری پیگیری شود.

جمیری ادامه داد: با مشاوره، آموزش، استعدادیابی و توانمند سازی افراد می توان زمینه رشد آنها را پیدا کرد و در مسیر هدایت به سمت اشتغال پایدار به آنها کمک کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمایت مالی از مددجویان تنها راه کمک به آنها نیست، گفت: کمک مشاوره ای و حمایت های فرهنگی می تواند موثرتر از کمک های مالی باشد باشد و نتیجه آن را می توان در ازدواج های کمیته مداد مشاهده کرد زیرا اکثر این ازدواج ها موفق بوده است.

وی بیان کرد: تأمین مسکن مددجویان و تملک زمین جهت احداث مسکن شهری و روستایی یکی از مسائل مهمی است که باید همه دستگاه ها کمک کنند تا این مهم محقق شود، باید به کارها سرعت بیشتری داد زیرا معطل کردن هم باعث افزایش هزینه ها می شود و هم نگرانی مردم را بیشتر می کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه