کد خبر : 249892 تاریخ ثبت : 1400/5/5 14:15:48
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی:

باید نقش و جایگاه حوزه های علمیه برای عموم مردم تبیین شود/ برای مرتفع شدن مشکلات حوزه ها تلاش خواهیم کرد

باید نقش و جایگاه حوزه های علمیه برای عموم مردم تبیین شود/ برای مرتفع شدن مشکلات حوزه ها تلاش خواهیم کرد نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از پروژه های عمرانی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت و جایگاه حوزه های علمیه اظهار داشت: نقطه آغازین همه افتخارات امروز در جهان اسلام، به ویژه این نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر ایمان و اعتقاد مردم شکل پیدا کرده، حوزه های علمیه بوده اند.

وی ادامه داد: امروز نظام اسلامی و اسلام عزیز در عالم نقش آفرینی می کند و تأثیرگذاری دارد، این نظام برخواسته از فرهنگی دینی و اعتقادی که حوزه های علمیه مروج آن بوده اند امروز بر دلها حکومت می کند و نقش خود را در معادلات بین المللی در منطقه و فرا منطقه ایفا می کند.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: امام عزیز ما در همین حوزه ها پرورش پیدا کرده اند و همواره این علما بوده اند که از اسلام عزیز حفاظت کرده اند و به نسل های بعد رسانده اند.

جمیری با اشاره به تأثیرگذاری علما و روحانیون برجسته استان بوشهر در طول تاریخ معاصر بیان کرد: در استان ما حوزه های علمیه سابقه طولانی دارند ولی از زمان ورود آیت الله صفایی بوشهری کارهای تأثیرگذاری در باب توسعه کمی و کیفی حوزه های علمیه صورت گرفته است. به همان نسبت هم که حوزه های علمیه برادران تشکیل شده و طلابی در سطوح عالیه تربیت شده اند حوزه های علمیه خواهران هم گسترش پیدا کرده اند و نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه برای مرتفع شدن مشکلات و تسهیل فعالیت های حوزه علمیه هر آنچه که در توان داریم انجام خواهیم داد، خاطرنشان کرد: باید نقش و جایگاه حوزه های علمیه و سختی هایی که طلاب در مسیر کسب علم تحمل می کنند برای عموم مردم تبیین شود و همگان از نقش آفرینی و تأثیرگذاری خواهران و برادران طلبه مطلع شوند.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: صنایع استان برای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی و فرهنگی خود در تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه های علمیه در سطح استان مشارکت کنند.

جمیری گفت: با تمام وجود می دانم که کار حوزه های علمیه ضرورت دارد و برای مرتفع شدن مشکلات آنها تلاش خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه