کد خبر : 249897 تاریخ ثبت : 1400/5/18 13:38:48
برگزاری نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با دعوت نماینده مردم؛

جمیری: باید از تولیدکنندگانی که با وجود همه سختی ها، در میدان مانده اند حمایت ویژه شود/ فرار سرمایه گذاران از استان به دلیل تنگ نظری برخی ادارات

جمیری: باید از تولیدکنندگانی که با وجود همه سختی ها، در میدان مانده اند حمایت ویژه شود/ فرار سرمایه گذاران از استان به دلیل تنگ نظری برخی ادارات نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور جمعی از صنعتگران استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه سالهاست مقام معظم رهبری بر اقتصاد و تولید و اشتغال تاکید دارند، اظهار داشت: امروز در شرایط خاص و ویژه ای قرار داریم و همه دستگاه های دخیل در امر تولید باید عزم خود را برای مانع زدایی و پشتیبانی از تولیدکنندگان و صنعتگران استان بردارند.

وی با اشاره به برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در هفته گذشته، اذعان کرد: برای پیگیری مشکلات و معضلات پیش روی صنعتگران استان، از روسای بانک های عامل، مدیران کل تأمین اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، مخابرات، شهرک های صنعتی و جمعی از صنعتگران دعوت کردیم تا در نشستی به بررسی موانع تولید پرداخته شود.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موانعی که بانک ها و دستگاه های اجرای در مسیر تولیدکنندگان قرار داده اند بیان کرد: اگر ما  توقع داریم جهشی رخ دهد باید نگاهمان را عوض کنیم و در کنار دفاع از منافع دستگاه متبوعمان، موانع و مشکلاتی که پیش روی تولیدکنندگان قرار دارد را شناسایی و برای رفع آن چاره اندیشی کنیم.

جمیری با اشاره به سوء استفاده هایی که برخی افراد از تسهیلات بانکی ویژه تولید کرده اند، گفت: برخی افراد تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال و تولید دریافت کرده ولی در زمینه های دیگری مصرف کرده اند و به منافع بسیاری نیز دست پیدا کرده اند، باید با این افراد برخورد شدید و قانونی صورت گیرد و این تسهیلات به مسیر اصلی خود در حوزه تولید برگردد.

وی افزود: باید از کارآفرینان و تولیدکنندگانی که با تحمل همه سختی ها، کمبودها و ناملایمات باز هم در میدان مانده اند و به توسعه صنعت و اشتغال در استان کمک می کنند حمایت ویژه به عمل آید.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متأسفانه به دلیل تنگ نظری ها و سختگیری هایی که در برخی ادارات با صنعتگران می شود خیلی از آنها تصمیم به خروج سرمایه خود از استان و سرمایه گذاری در دیگر نقاط کشور می گیرند.

جمیری اظهار داشت: در استان ما همه ظرفیت ها و توانمندی ها وجود دارد و بیشتر مسائل، مشکلات و موانع تولید در حوزه مدیریتی است، اگر مشکلاتی هم در حوزه قانونگذاری وجود داشته باشد ما آمادگی داریم با کمک کارشناسان و مدیران، آنها را در مجلس پیگیری و رفع کنیم.

وی بیان کرد: امیدواریم با نگاهی که در این جلسه شکل گرفت تولیدکنندگان استان  در پیچ و خم هایی که دستگاه های اجرایی برای آنها ایجاد میکنند نمانند و بتوانیم قدمی در مسیر رفع مشکلات کارآفرینان استان برداریم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه