کد خبر : 249719 تاریخ ثبت : 1398/9/13 10:41:31
چهار سال خدمت؛

نگاهی به عملکرد جمیری طی یک دوره حضور در مجلس+ تصاویر

نگاهی به عملکرد جمیری طی یک دوره حضور در مجلس+ تصاویر خلاصه ای از مهمترین اقدامات، عملکرد و پیگیریهای انجام شده جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم درحوزه های مختلف در طول مدت زمان حضورش در کسوت نمایندگی مجلس (از خرداد ۱۳۹۱ تا بهمن1394) را تهیه و منتشر کرد که در ادامه گزارش قابل مشاهده است.

عبدالکریم جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی که خود از جنس مردم و از طبقه متوسط است به خوبی با درد و رنج مردم و آنهایی که امام (ره) آنان را ولی نعمتان انقلاب توصیف کرد، آشنا است.

وی با این رویکرد از همان ابتدای ورود به مجلس به دور از هرگونه تکلف و تشریفات پیوند مستحکمی را با موکلان خود برقرار کرد و در همه حال منافع مردم و موکلان خود را به باندهای قدرت ترجیح داد.

وی خود را سرباز ولایت می نامد و همه موفقیت های نظام را زیر چتر این خمیه تعریف می کند و با پرهیزاز هر گونه گروه بازی و گروه گرایی مجلس شورای اسلامی را به دلیل موقعیت و جایگاه ممتازش، بهترین فرصت برای خدمتگزاری به مردم و کشور توصیف می کند.

حضور یک دوره نمایندگی دکتر عبدالکریم جمیری در مجلس شورای اسلامی ایجاب می ‏کند تا عملکرد وی در مجلس را به ویژه در سه سال و اندی اخیر، برای مردم حوزه انتخابیه اطلاع ‏رسانی شود و در نتیجه این اطلاع رسانی این امکان را به مردم بدهیم تا هم نسبت به عملکرد وی اطلاع بیشتری پیدا کرده و قضاوت نمایند و هم شاخص ‏هایی برای ارزیابی سوابق، برنامه ‏ها، تخصص و ویژگی‏های کاندیداهای دور دهم مجلس شورای اسلامی را در دست داشته باشند.

گرچه سهم مردم این خطه از رفاه بیش از این‌هاست اما چه می‌توان کرد که امکانات محدود است و اگرچه مراد تام نیافته به‌قدر وسع کوشیده و این مهم است که بدانیم جابجایی بزرگ‌ترین کوه‌ها با جابجایی سنگریزه‌ها شروع‌شده است.

روابط عمومی دفتر ارتباط مردمی این نماینده مجلس خلاصه ای از مهمترین اقدامات، عملکرد و پیگیریهای انجام شده جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم درحوزه های مختلف در طول مدت زمان حضورش در کسوت نمایندگی مجلس (از خرداد ۱۳۹۱ تا بهمن1394) را تهیه و منتشر کرد که در ادامه گزارش قابل مشاهده است.

حوزه آب و فاضلاب:

نوسازی انشعاب آب شهر گناوه از سد کوثر

با توجه به فرسودگی بیش از حد انشعاب آب شهر گناوه از خط کوثر و قطعی چند باره و طولانی مدت آب در این شهر، پس از دعوت از معاون آبفای وزارت نیرو و بازدید از انشعاب، دستور لازم اخذ و انشعاب مذکور نوسازی و ترمیم شد.

مطالعه طرح بهسازی ایستگاه تخلیه فاضلاب بوشهر در سه راهی عالیشهر

اعتبار لازم جهت مطالعه طرح بهسازی ایستگاه تخلیه فاضلاب بوشهر در سه راهی عالیشهر اخذ شده و این طرح مطالعاتی به اتمام رسید. هم اکنون دولت می بایست پس از فراهم نمودن زمینه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، طرح را اجرایی نماید.

از سرگیری عملیات اجرای کانال های آب رسانی اراضی پایین دست سد چمشیر

پس از انجام مکاتبات و رایزنی های مکرر با معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو مقرر شد، عملیات اجرایی کانال های آب رسانی به اراضی پایین دست سد چمشیر در شهرستان های گناوه و دیلم که متوقف شده بود، از سر گرفته  شود.

 

.خبرگزاری فارس: بازدید نماینده بوشهر، گناوه و دیلم از اجرای سد چم‌شیر

تکمیل طرح مطالعاتی آب رسانی از سد رئیسعلی دلواری به اراضی حله

در پی نشست مشترک با استاندار وقت، برای مطالعه چگونگی آب رسانی از سد رئیسعلی دلواری به اراضی حله اعتباری اختصاص یافت و مطالعه مربوطه انجام شد. مقرر گردیده عملیات اجرایی طرح با اعتباری که دولت تخصیص می دهد آغاز گردد.

انجام مکاتبات و رایزنی ها برای احداث چندین واحد آب شیرین کن در استان

با توجه به کمبود شدید آب در مناطق مختلف استان و کیفیت پایین آب موجود، در پی مکاتبات و رایزنی های صورت گرفته، براحداث چندین واحد آب شیرین کن در استان و عرضه آب به مردم با قیمت گذاری مناسب تاکید شد.

 حوزه برق :

رایزنی جهت استقلال حوزه برق استان بوشهر از برق منطقه ای فارس

با توجه به ظرفیت گسترده استان در زمینه تولید، توزیع و انتقال برق، ضرورت دارد حوزه برق استان بوشهر مستقل و از شرکت برق منطقه ایفارس مجزا گردد. این موضوع در مکاتبات و دیدارهای صورت گرفته با مقامات وزرات نیرو مورد تاکید قرار گرفته است.

اخذ موافقت وزیر نیرو جهت استقرار چند واحد نیروگاهی جدید در جزیره خارگ

مشکلات جدی مردم خارگ در زمینه برق به وزارت نیرو منعکس و مقررگردید، به جای نیروگاه موجود که دارای تأسیسات مستهلک و فرسوده می باشد، چند واحد نیروگاهی مناسب با تجهیزات جدید در خارگ احداث گردد.

تامین 12000 میلیون ریال جهت توسعه و نوسازی شبکه برق

از محل تبصره 22 قانون بودجه 93 ، اعتباری معادل 12000 میلیون ریال جهت توسعه، بازسازی و اصلاح شبکه های برق شهری و روستایی در حوزه انتخابیه اختصاص یافت.

 حوزه آموزش و پرورش:

تقدیر از فرهنگیان حوزه انتخابیه در هفته بزرگداشت مقام معلم

با اعتقاد به جایگاه والای فرهنگیان و نقش آنان در تربیت و تعلیم و رشد فرزندان این آب و خاک، هر ساله در سالروز شهادت استاد مطهری، به نمایندگی از مردم از فرهنگیان حوزه انتخابیه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 جذب اعتبار از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) جهت احداث دو باب مدرسه در شهرهای بوشهر و چغادک

پیگیری و هماهنگی لازم با مدیران ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عمل آمد و اعتبار لازم جهت احداث دو مدرسه جذب گردید. هم اکنون احداث یک باب مدرسه در بوشهر و یک باب مدرسه در چغادک در دست اجراست.

اخذ تخفیف 10000 میلیون ریالی در قیمت زمین تعاونی مسکن فرهنگیان بوشهر

در دیدار با معاون وزیر راه و شهرسازی، مقرر گردید در قیمت زمین اعطایی وزرات راه و شهرسازی به تعاونی مسکن فرهنگیان بوشهر، مبلغ 10000 میلیون ریال تخفیف منظور گردد.

اختصاص زمین برای احداث 200 باب منزل مسکونی برای اعضاء تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان دیلم

در نشستی با وزیر راه و شهرسازی، درخواست تعاونی مسکن فرهنگیان شهرستان دیلم جهت اختصاص زمین به منظور ساخت مسکن برای 200 نفر از اعضاء، مطرح و دستور لازم از جانب وزیر صادر شد. هم اکنون تحویل زمین در مراحل نهایی قرار دارد.

 

حوزه اشتغال:

ایجاد هماهنگی جهت امضاء دو تفاهم نامه برای تربیت نیروی متخصص با تاکید بر اشتغال

جهت امضاء یک تفاهم نامه بین وزارت نفت، سازمان فنی و حرفه ای و استاندار بوشهر و تفاهم نامه ای دیگر بینسازمان انرژی اتمی، سازمان فنی و حرفه ای و استاندار بوشهر به منظور تامین نیروی مورد نیاز اعلامی از سوی وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، رایزنی هایی صورت گرفت و مقرر شد، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نیروی مورد نیاز را آموزش داده و معرفی نماید.

ممانعت از افزایش شعاع جذب سهمیه بومی در تاسیسات نفت و گاز عسلویه

در پی مصوبه هیات دولت مبنی بر افزایش شعاع جذب سهمیه بومی در عسلویه از 50 کیلومتر به 150 کیلومتر، در تذکری به رئیس جمهور این مساله مورد اعتراض واقع گردید. همچنین از اقدام غیرقانونی مدیران بعضی تاسیسات نفتی و گازی عسلویه در جذب نیروهایی در شعاع 300 کیلومتری با استفاده از سهمیه بومی، ممانعت به عمل آمد.

جلوگیری از انتقال شرکت صدرا از استان بوشهر

در پی بروز مشکلات مالی و مدیریتی در شرکت صنایع دریایی ایران-صدرا، اقداماتی به منظورانتقال پروژه های فراساحلی به یاردهای اماراتی صورت گرفت که می توانست به کاهش فرصت های شغلی و افزایش نرخ بیکاری در استان منجر گردد. پس از اطلاع از موضوع، از انتقال شرکت صدرا از بوشهر جلوگیری بعمل آمد.

پیگیری برای استمهال بدهی های بانکی و مالی شرکت صدرا

در نشست با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد، رایزنی هایی با بانک های عامل و سازمان امور مالیاتی صورت گیرد و نسبت به استمهال معوقات بانکی شرکت صدرا و افزایش توان شرکت نسبت به پرداخت بخشی از حقوق معوقه کارگران، اقدام گردد.

پیگیری شکایت شرکت کنندگان آزمون استخدامی عسلویه

در پی شکایت شرکت کنندگان در آزمون استخدامی عسلویه، وزارت نفت مکلف گردید، تیمی از کارشناسان و هیات برگزاری آزمون را به استان اعزام و موارد تخلف را اصلاح نموده و شبهات و سوالات شرکت کنندگان را پاسخ دهد.

 

حوزه راه و شهرسازی:

اختصاص بودجه 1500 میلیارد ریالی به راه آهن بوشهر در بودجه سال 92

رایزنی و اصرار بر اختصاص بودجه 1500 میلیارد ریالی به راه آهن بوشهر در بودجه سال 92 کشور که بودجه پیشنهادی دولت را تا 7 برابر افزایش داد. پیشنهاد این مبلغ در کمیسیون تلفیق مورد موافقت قرار گرفت و در بودجه 92 مصوب گردید.

 از سرگیری عملیات اجرایی دوبانده شدن جاده گناوه ـ دیلم

رایزنی گسترده ای جهت تخصیص اعتبار برای پروژه دو بانده شدن جاده گناوه - دیلم صورت گرفت. با تصویب این طرح در سفر استانی رئیس جمهور اعتبار لازم اخذ شد و پروژه در حال حاضر در دست اجرا می باشد.

تامین اعتبار جهت احداث، تعریض و ترمیم چندین راه روستایی

از محل تبصره 22 بودجه سال 93، بخشی از اعتبار احداث جاده حد فاصل روستای تل اشکی به روستای آبطویل و جاده آنتنی روستای کره بند که به جاده شیف-گناوه متصل می شود و همچنین جاده آنتنی روستای تل سیاه تامین گردید و عملیات اجرایی هر سه پروژه تکمیل و به بهره برداری رسید.

اخذ دستور وزیر نفت جهت اصلاح جاده گناوه-گوره-گچساران

در دو مرحله بهبود و اصلاح جاده گناوه - گوره - گچساران پیگیری شد. در مرحله اول لکه گیری و ترمیم جاده مذکورصورت گرفت و در مرحله دوم دستور وزیر برای اختصاص اعتبار لازم جهت تعریض و روکش کامل آسفالت آن اخذ گردید.

 حوزه مدیریت شهری :

تلاش و رایزنی برای ارتقای شهر چغادک به بخش

مکاتبات و نشست هایی با وزیر کشور، دبیر هیات دولت و معاونین رئیس جمهور جهت ارتقاء شهر چغادک به بخش صورت گرفت که علی رغم پیشرفت کار و اعلام نظر مثبت وزارت کشور، این اقدام در پی تصمیم دولت یازدهم مبنی بر توقف ارتقاء تقسیمات کشور، ناتمام ماند. توقف فرایند ارتقاء چغادک از سوی دولت منجر به تذکر و طرح سوال از وزیر کشور در صحن مجلس گردید.

تامین اعتبار 10000میلیون ریال از وزارت کشور جهت کمک به شهرداری چغادک

مهمترین نیازهای شهری چغادک در سال 1393 به وزارت کشور منعکس و مبلغ 10000 میلیون ریال اعتبار از وزارت کشور اخذ و به شهرداری چغادک اختصاص یافت. علاوه بر اینوسایل موتوری مورد نیاز نیز در اختیار شهرداری چغادک قرار گرفت.

استقرار شهرداری عالیشهر و اختصاص بودجه 40000 میلیون ریالی به آن

بدنبال رایزنی های صورت گرفته، وزارت کشور نسبت به استقرار شهرداری در شهر جدید عالیشهر موافقت نمود و به منظور رفع نیازهای اولیه شهری مبلغ 40000 میلیون ریال اعتبار در اختیار شهرداری تازه تاسیس عالیشهر قرار گرفت. اختصاص بودجه مذکور و رونق ارائه خدمات شهری افزایش رضایت عمومی را در پی داشت.

تعیین تکلیف وضعیت تملک، صدور سند و ارائه خدمات عمومی در محلات جنوبی بوشهر

رایزنی ها و هماهنگی هایی با مدیران شهری صورت گرفت تا موضوع تملک، صدور سند و پایان کار واحدهای ساختمانی در محلات امام زاده ، ریشهر ، رایانی ، سرتل ، و تنگک های اول ، دوم و سوم انجام و خدمات عمومی ارائه گردد.

تعیین تکلیف و تامین اعتبار 3500 میلیارد ریالی جهت جابجایی هلیله و بندرگاه

پس از طرح موضوع تعیین تکلیف هلیله و بندرگاه در دیدار با رئیس جمهور و معاونین وی، تصمیم قطعی نسبت به جابجایی این دو منطقه از جانب سازمان انرژی اتمی رسماً اعلام گردید. پس از اخذ این تصمیم، با همکاری کمیسیون های انرژی، بودجه و تلفیق مجلس، مبلغ 3500 میلیارد ریال در بودجه سال 92 گنجانده شد.

حوزه بهداشت و درمان:

ارتقاء سطح خدمات، تجهیزات و نیروی متخصص بیمارستان دیلم

شرایط بسیار نامساعد حوزه بهداشت و درمان شهر دیلم، در مکاتباتی به وزارت بهداشت اعلام گردید که در پی آن مبلغ 12500 میلیون ریال جهت ارتقاء سطح خدمات، تجهیزات و نیروی متخصص بیمارستان دیلم اختصاص یافت.

ارتقا تجهیزات کلینیک درمانی و امکانات هتلینگ بیمارستان گناوه

تجهیزات کلینیک درمانی گناوه و امکانات هتلینگ بیمارستان این شهر با اعتباراتی که وزارت بهداشت در پی رایزنی های صورت گرفته اختصاص داد، به نحوی مناسب ارتقاء یافت. همچنین به منظور رفع نیازهای عمومی بیمارستان، از محل تبصره 22 قانون بودجه، مبلغ 10000 میلیون ریال به بیمارستان گناوه اختصاص داده شد.

افزایش 54 تخت و استقرار یک دستگاه MRI به بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر

در نشستی با دکتر نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاونین وی، مجوز افزوده شدن 54 تخت به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اخذ و به تازگی عملیاتی شد. همچنین مقرر گردید یک دستگاه MRI در این بیمارستان مستقر گردد تا زمان انتظار بیماران در تنها مرکز MRI بوشهر کاهش یابد.

اخذ مجوز استقرار داروخانه هلال احمر در استان بوشهر

استقرار داروخانه هلال احمر در استان بوشهر (بوشهر تنها استان فاقد این نوع داروخانه بود) یکی از اتفاقاتی بود که علی رغم مقاومت وزارت بهداشت ، با تلاش و رایزنی های بسیار زیاد عملی گردید. این داروخانه در تامین داروهای خاص فعالیت ویژه ای دارد که از این حیث وجود آن در استان بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد بازسازی مرکز درمانی خارگ و بندر ریگ و ساخت مرکز درمانی عالیشهر و چغادک

بازسازی مرکز درمانی خارگ و بندر ریگ و ساخت مرکز درمانی عالیشهر و چغادک و همچنین ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در خارگ از جمله پیشنهاداتی است که در نشست هایی با مدیران عالی حوزه درمان کشور مطرح گردیده است. همچنین با توجه به محدودیت امکانات درمانی در خارگ و ضرورت انتقال بعضی بیماران به بوشهر، زمینه تامین تجهیزات و امکانات بیشتر درمانی در خارگ و انتقال بیماران فراهم گردیده است.

حوزه ورزش و جوانان

تامین اعتبار 2000 میلیون ریالی جهت احداث پیست تارتان استادیوم بوشهر

تامین اعتبار 3500 میلیون ریالی جهت تکمیل استادیوم ورزشی شماره 2 گناوه

تامین اعتبار 12000 میلیون ریالی جهت احداث استخر سرپوشیده شهر دیلم

تامین اعتبار 3500 میلیون ریالی جهت تعمیر و تکمیل استخر کوثر بوشهر

 تسهیل در تردد مسافر در مسیر خارگ به بوشهر با اضافه شدن چند فروند کشتی

نظر به برخی محدودیت های قانونی برای اقدام بخش دولتی در زمینه خرید کشتی جهت تردد در مسیر خارگ، حمایت های لازم از بخش خصوصی بعمل آمد و یک فروند کشتی با ظرفیت بالای 300 نفر در مسیر مذکور قرار گرفت. همچنین مقرر گردید با ادامه حمایت از بخش خصوصی، چند فروند کشتی با ظرفیت کمتر و با تعداد تردد بیشتر در مسیر قرار گیرد.

 جلب رضایت وزرات نفت برای استفاده عمومی از فرودگاه بندر امام حسن

برای استفاده عمومی از فرودگاه بندر امام حسن که متعلق به وزارت نفت می باشد، پیگیری هایی صورت گرفت و موافقت وزیر نفت نسبت به این موضوع جلب گردید. همچنین رایزنی ها برای جلب همکاری شرکت فرودگاه های کشور برای ارائه خدمات فرودگاهی در بندر امام حسن در حال انجام می باشد.

 پیگیری جهت افزایش مزایای بیمه ای صیادان در نشست با مسئولان وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی

در مکاتبه ای که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است، سختی بیش از حد شغل صیادی و ضرورت بهره مندی از حمایت ها و مزایای بیمه ای بیشتر، مورد تاکید قرار گرفت و قرار گرفتن شغل صیادی در زمره مشاغل سخت و زیان آور،پیشنهاد گردید. همچنین جلساتی در استان و وزارت مذکور تشکیل شده و رایزنی ها به منظور تحقق این امر در حال انجام است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه