کد خبر : 249759 تاریخ ثبت : 1399/9/30 09:31:55
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر:

وضعیت بیمارستان‌های بوشهر زیبنده استان برخوردار بوشهر نیست

وضعیت بیمارستان‌های بوشهر زیبنده استان برخوردار بوشهر نیست رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بیمارستان‌های استان بوشهر با این همه ظرفیت و تولید ثروت، وضعیت حوزه درمان را راضی‌کننده ندانست.

عبدالکریم جمیری صبح یکشنبه در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری بوشهر گفت: با شیوع و همه‌گیری کرونا، مدافعان سلامت اقدامات بسیار خوبی را در راستای مقابله با این بیماری داشتند و صحنه‌های زیبای ایثار را خلق کردند.

وی با تقدیر از عملکرد جهادی کادر درمان که در جریان کرونا از جان‌گذشتگی کردند افزود: در این آزمون سخت کادر پزشکی و پرستاری به خوبی عمل کردند و شهدای مدافع سلامت تا پای جان ایستادند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری مردم برای قطع زنجیره شیوع کرونا شد و تصریح کرد: کادر درمان تا شکست این ویروس منحوس تسلیم نخواهند شد

وی با تمجید از ایثارگری‌های پرستاران، خاطرنشان کرد: پرستاری جز مشاغل سخت و زیان آور است اما در استان بوشهر قوانین آن برای بیشتر پرستاران اجرا نمی‌شود و شاهد گلایه و نارضایتی این قشر زحمتکش از عدم پرداخت حق و حقوق قانونی هستیم.

جمیری با تاکید بر لزوم تلاش جدی برای رفع مشکلات پرستاران و کادر درمان اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ملزم به پیگیری و پرداخت حقوق و معوقات کادر درمان است.

وی با بیان اینکه مردم هیچ اطمینانی به سیستم درمان ما ندارند ادامه داد: متأسفانه امروز از آنچه که در حوزه درمان استان بوشهر وجود دارد راضی نیستم و باید برای بهبود این وضعیت تلاش شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که مدیران حوزه درمان استان پیگیری بیشتر و بهتری در مرکز کشور داشتند قطعاً امکانات بیشتری را برای استان به دست می‌آوردند.

وی با بیان اینکه امکانات بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بوشهر اصلاً درخور شأن مردم این استان که بیشترین درآمد سرانه تولید کشور را دارد نیست، گفت: نباید شخصی در بیمارستان برای نبود تجهیزات و یا ضعف مدیریت ما جان خود را از دست بدهد.

جمیری با بیان اینکه زیبنده شبکه بهداشت و درمان استفاده از نیروهای موقت و شرکتی نیست اظهار داشت: باید راه حل‌هایی اتخاذ گردد تا در حوزه درمان ضمن تبدیل وضعیت نیروهای موقت، از نیروهای کارآزموده و متخصص استفاده شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه