کد خبر : 249771 تاریخ ثبت : 1399/11/13 13:30:13
جمیری در بازدید از مجتمع گاز پارس جنوبی:

به نیروهای بومی متخصص میدان بدهید/ صنعت به وظیفه خود در قبال مناطق پیرامونی عمل کند

به نیروهای بومی متخصص میدان بدهید/ صنعت به وظیفه خود در قبال مناطق پیرامونی عمل کند

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: کاری که امروز در این منطقه در حال انجام است با نگاهی که مقام معظم رهبری به اقتصاد دارد، انصافا کار جهادی است، کسانی که امروز در عرصه تولید کار میکنند که ضرورت امروز ماست مثل مجاهدان دوران دفاع مقدس هستند که برای اقتدار و ایستادگی کشور جنگیدند.

عبدالکریم جمیری ادامه داد: امروز ما باید با ایثار و فداکاری و با وجود همه کمبود ها و کاستی ها کار را جلو ببریم، اگر قرار باشد فشارهای دشمن بر روی ما تاثیر بگذارد که ما قافیه را باخته ایم، ما امروز به این جهاد اقتصادی نیاز داریم با کار جهادی نگاه جهادی و مدیریت جهادی باید ایثارگرانه در میان میدان باشیم و همه سختی های آن را به جان بخریم ولی در مقابل دشمن کوتاه نیاییم، به حول و قوه الهی و با اراده ای که مردم ما دارند ما پیروز میدان هستیم.

وی گفت: سختی کار عزیزان ما در مجموعه های نفت گاز و پتروشیمی باید دیده شود و کسانی که با وجود این همه سختی ها امانت داری میکنند و نقش خود را ایفا می کنند که چرخ های اقتصاد مملک بچرخد، نیاز به یک جامعه نگری دارد و ابعاد مختلف آن موردتوجه قرار گیرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره به لزوم هماهنگی بین مدیران اجرایی و نمایندگان گفت: اعتقاد بنده این است که ما وقتی می توانیم مسئولیتمان را به خوبی انجام دهیم که تعامل و هماهنگی مناسبی بین سیستم اجرایی و نمایندگان مجلس وجود داشته باشد، اگر جزیره ای عمل کنیم، نمی توانیم به درستی از این فرصتی که در اختیار ما قرار گرفته برای توسعه، پیشرفت و حل کردن مشکلات پیش رو بهره ببریم.

وی افزود: بدنه اجرایی در بخش های مختلف کارکارشناسی انجام می دهند و با تمام ضعف ها و قوت ها به خوبی آشنا هستند و می توانند ما را در عرصه قانون گذاری یاری کنند. در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به عنوان زیربنای اقتصادی کشور نیز این استعداد وجود دارد و ما می توانیم از طرح ها و پیشنهادات متخصصین در کمیسیون انرژی استفاده کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: گاهی تقابل بیجایی است میان مسئولین دستگاه ها به بسیاری از کارها ضربه وارد می کند، علی الظاهر فکر می کنند در حال دفاع از یک حق هستند و از منافع مردم حمایت میکنند، در صورتی که همان روش نامناسب در هماهنگی ها ممکن است کل منافع مردم را به خطر بیاندازد.

جمیری گفت: بیشترین ذخائر گاز ما در این منطقه قرار دارد، ذخائر مشترکی هم با همسایگان داریم که طرف مقابل ما در حال برداشت حداکثری از منابع است، در شرایطی که کشور ما با سخت ترین تحریم ها مواجه است باید از همه ظرفیت ها برای پیشبرد امور استفاده کرد، قطعا کمیسیون انرژی مجلس در منطقه حضور پیدا خواهد کرد و در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خدمت رسانی به مناطق پیرامونی را از وظایف صنعت دانست و خاطرنشان کرد: صنعت نباید در قبال عمل به تعهدات و مسئولیت های اجتماعی خود منتی بر مردم پیرامونی بگذارد، باید یک نگاه متوازن در این موضوع وجود داشته باشد و قبل از اینکه مردم طلب کنند صنعت به وظیفه خود را قبال مناطق پیرامونی عمل کند.

وی اظهار داشت: یکی از هنرهای مسئولین غیربومی، میدان دادن به نیروهای بومی است که توان و تجربه کافی دارند، از قدیم نگاه مناسبی در این زمینه وجود نداشته و به نیروهای بومی میدان نداده اند، خوشبختانه این نگاه در حال اصلاح شدن است. توقع داریم که توجه بیشتر به این موضوع شود و از این توانمندی بومی ها برای ایجاد فضای تعادلی بیشتر استفاده شود.

جمیری گفت: اعتقاد بنده این است اگر نیاز به استخدام نیرویی وجود دارد باید اول سراغ نیروهای متخصص بومی برویم و اگر نیرویی با تخصص مورد نیاز در استان وجود نداشت آنگاه به دنبال نیروی غیر بومی برویم، پذیرفته شده نیست که ما نیروی متخصص در خانه داشته باشیم ولی بیرون از خانه دنبال آن بگردیم، این نگاه موجب عقب ماندگی صنعت و ایجاد تبعیض می شود.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه