کد خبر : 249772 تاریخ ثبت : 1399/11/18 14:44:11
به دعوت نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم برگزار شد:

بررسی مشکلات انتظامی و بندری شهرستان دیلم با حضور معاون سیاسی استاندار و مسئولین استان / جمیری: شکر نعمت جمهوری اسلامی خدمتگزاری به مردم است

بررسی مشکلات انتظامی و بندری شهرستان دیلم با حضور معاون سیاسی استاندار و مسئولین استان / جمیری: شکر نعمت جمهوری اسلامی خدمتگزاری به مردم است با دعوت نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نشست بررسی مشکلات بندر دیلم با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری بوشهر، مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان، فرماندهی دریابانی استان، نماینده گمرک و فرماندار و امام جمعه بندردیلم در استانداری بوشهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در این نشست با تبریک ایام ا... دهه مبارک فجر گفت: یکی از بزرگترین نعمت هایی که در اختیار ماست جمهوری اسلامی است و بهترین شکر این نعمت خدمتگزاری به مردم و گره گشایی از مشکلات مردم است، هرچه ما بهتر بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم یعنی شکرگزار خداوند در قبال نعماتش بوده ایم.

عبدالکریم جمیری افزود: اعتقاد دارم یکی از مؤثرترین راهکارها برای حل مسائل، قرار گرفتن مدیران مرتبط با آن مسئله در کنار یکدیگر است، برای همین منظور از معاون محترم سیاسی استاندار و مدیران حوزه بندر، گمرک، دریابانی و نیروی انتظامی خواستیم برای برخی مسائل و مشکلات بندر دیلم نشستی برگزار شود.

وی اظهار داشت: بندر دیلم در حوزه فعالیت های گمرکی محدودیت هایی دارد، شرایط بندردیلم شرایط مناسبی نیست، جانمایی جدید موانعی در حوزه سرمایه گذاری، احداث بندر و استقرار نیروی دریابانی دارد که نیاز است برای آن چاره اندیشی شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماشین های شوتی دردسرهای فراوانی برای مردم منطقه ایجاد کرده اند، اذعان کرد: بنده شاهد بودم که ماشین های حامل باری که می خواهند گلوگاه دیلم را دور بزنند، وارد روستاها می شوند و آسیب و خسارت جدی برای مردم روستا زمین های کشاورزی ایجاد می کنند.

جمیری گفت: می توان با جابجایی گلوگاه شهید موسوی دیلم هم کنترل بهترین روی قاچاق داشت و هم از وارد شدن آسیب به مردم منطقه جلوگیری کرد.

امام جمعه دیلم نیز در این جلسه گفت: یکی از مسائلی که در مراجعات مکرر مردمی وجود دارد مکان گلوگاه کنونی دیلم است، اگر فردی قصد خروج از شهر دیلم به سمت خوزستان را داشته باشد باید وارد یک ترافیک سنگین شود، ساکنین روستاهای اطراف دیلم هم با همین مشکل روبرو هستند.

حجت الاسلام اسدی ادامه داد: تردد خودروهای حمل کالا از روستاهایی که در محدوده گلوگاه هستند باعث نابودی زمین های کشاورزی و تصادفات متعدد منجر به فوت شده است

وی اظهار داشت: مردم از جانمایی جدید گلوگاه دیلم ناراضی هستند، اگر قرار است جابجایی هم صورت بگیرد باید امنیت و منافع مردم در نظر گرفته شود، به نظر می رسد ایده آل ترین مکان برای گلوگاه، منطقه ای معروف به کافه درویش باشد.

سرهنگ سوسنی جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر نیز گفت: ورودی شهرستان دیلم به استان بوشهر بسیار مهم واستراتژیک است به دلیل اینکه ورودی دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد به بوشهر می باشد، ما به دنبال این هستیم که هم مشکل مردم حل شود و هم دغدغه های امنیتی موجود برطرف گردد.

فرماندار بندر دیلم در این نشست با اشاره به ارتزاق اغلب مردم بندر دیلم از صیادی و تجارت گفت: در بندر دیلم 250 شناور صیادی و صفاری وجود دارد که در یک اسکله 90 متری در شرایط بسیار نامطلوب پهلو گرفته اند، لایروبی بندر دیلم از اولویت های ما در حوزه دریایی می باشد.

احمد دشتی ادامه داد: مکانی برای بندر در نظر گرفته شده بود و اقداماتی نیز انجام شد ولی با اختلاف نظرهایی که بین اداره بنادر و دریانوردی و دریابانی نیروی انتظامی به وجود آمد این پروژه متوقف شد.

وی اظهار داشت: چند سال است که موضوع جابجایی پاسگاه ایست بازرسی شهید موسوی مطرح است زیرا مکان کنونی پاسگاه به  دلیل توسعه شهری در محدوده شهر قرار گرفته است و می بایست جابجا شود .

فرماندار بندر دیلم اذعان کرد: با مشورت نیروی انتظامی منطقه معروف به کافه درویش برای این موضوع در نظر گرفته شد اما به دلیل معارضی که برای احداث پاسگاه وجود داشت این طرح دوسال است بر زمین مانده است.

وی افزود: ساکنان روستاهای کنارکوه و بیدو که در اطراف پاسگاه کنونی قرار دارند با مشکلات عدیده ای جهت رفت و آمد به شهر مواجه هستند.

دشتی خاطرنشان کرد: با بررسی های انجام شده و بازدیدهای متعدد از مکان های پیشنهادی جهت استقرار پاسگاه انتظامی شهید موسوی، به این نتیجه رسیدیم که بهترین مکان برای استقرار ایست بازرسی انتهای بلوار خروجی شهردیلم است که اشراف خوبی بر جاده ورودی و خروجی استان دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نیز گفت: با نظر کارشناسی نیروی انتظامی و کارشناسان امر پاسگاه به انتهای بلوار خروجی شهر منتقل می شود، این نقطه پارامترها و مولفه های لازم را در خود دارد و به دو مسیر ورودی و خروجی شهرستان اشرافیت و کنترل دارد و نیروی انتظامی مستقر در میدان به خوبی می تواند ماموریت های خود را انجام دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز درخصوص مشکلات مربوط به توسعه بندر دیلم گفت: با آخرین لایروبی انجام شده در خور بندر دیلم، 60 هکتار زمین در شمال خور استحصال و احیا و به محدوده شهری اضافه شد، 15 هکتار از آن به عنوان پسکرانه بندر دیلم در نظر گرفته خواهد شد.

داریوش ارجمند زاده افزود: در بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که باید مشابه بندرگناوه، خور را رها کنیم و به سمت عمق های بیشتر برویم که لایروبی کمتری نیاز داشته باشد و بتوانیم با لایروبی احداثی عمق مناسب را ایجاد کنیم که بندر از حالت سنتی خارج شود و پذیرای شناورهای فلزی با آبخور بیشتری باشیم.

وی اظهار داشت: مطالعات پروژه طرح جامع بندر کوچک دیلم تا پایان امسال نهایی می شود و تلاش می کنیم که این پروژه جزو اولویت های نخست سازمان بنادر و دریانوردی باشد.

در این نشست مقرر شد درخصوص مشکلات مربوط به جابجایی پاسگاه انتظامی شهید موسوی بررسی بیشتری به عمل آید و تحویل گیری بندر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان پیگیری شود.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه