کد خبر : 249898 تاریخ ثبت : 1400/5/23 10:09:35
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی:

بسیج همه ظرفیت های درمانی استان برای کمک به بیماران کرونایی/ مسئولین نگذارند مردم ما بیشتر از این آسیب ببینند

بسیج همه ظرفیت های درمانی استان برای کمک به بیماران کرونایی/ مسئولین نگذارند مردم ما بیشتر از این آسیب ببینند نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت استان ما بسیار نگران کننده است، مسئولین استانی و ملی باید با جدیت بیشتری به کمک مردم بیایند و نگذارند در این شرایط بسیار نگران کننده مردم ما بیشتر از این آسیب ببینند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شرایط بحرانی و شیوع گسترده ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: متاسفانه این روزها شاهد از دست رفتن تعداد زیادی از هم استانی ها و هموطنان عزیزمان در اثر ابتلا به ویروس کرونا هستیم، به همه خانواده هایی که این روزها داغدار عزیزانشان هستند تسلیت می گویم.
وی با تقدیر از جانفشانی و جهاد شبانه روزی مجموعه کادر درمان، پرستاران، پزشکان متخصصانی اذعان کرد: پیشگیری و درمان، دو مسئله اساسی در زمینه مبارزه با کرونا است که در صورت سهل انگاری در هر حوزه حجم آسیب ها به شدت بالا می رود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه پیشگیری مدیران و متولیانی که در این خصوص مسولیت دارند باید توجه جدی کنند و مردم عزیز نیز با رعایت پروتکل ها و خودداری از رفت و آمدهای غیر ضروری، همراهی و همکاری کنند تا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود.
جمیری با اشاره به لزوم تعطیلی موقت برخی کسب و کارها و ادارات اذعان کرد: ما تجربه موفق تعطیلی برخی کسب و کارها و کنترل بیماری در ماه های گذشته را داریم، متاسفانه در کنار این موفقیت، به دلیل عدم همکاری دولت، کسبه و بازاریان دچار ضرر و زیان شدند و حمایت جدی نیز از آنها صورت نگرفت.
وی درخصوص پیگیری هایی که برای احقاق حقوق صاحبان مشاغل آسیب دیده بر اثر کرونا انجام شده گفت: بنده بارها از طریق  مسئولین و مدیران استانی و ملی مربوطه این موضوع را پیگیری کردم ولی متاسفانه علیرغم وعده های داده شده حمایت قوی برای همراهی کسبه صورت نگرفت.
وی افزود: به اعتقاد بنده امروز هم باید ستاد ملی کرونا برای جلوگیری از انتشار ویروس برخی از مشاغل را تعطیل کند ولی پیش از آن برای حمایت از کسبه محترم و جلوگیری از ضرر و زیان آنها برنامه ریزی جدی انجام شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معتقدم که ستاد مبارزه با کرونا در استان باید اختیار داشته باشد و به صورت مستقل در این زمینه ها برنامه ریزی و تصمیم گیری کند.
جمیری عدم نظارت دقیق بر تعطیلی ها، مراعات نکردن پروتکل های بهداشتی و انجام سفرهای غیرضروری را از عوامل گسترش بیماری عنوان نمود و اظهار داشت: به مسولین مربوطه گوشزد کرده بودم که اگر در پیشگیری موفق نباشیم حتما در امر درمان ناتوان تر خواهیم بود و این به میزان ظرفیتی بر می گردد که در حوزه درمان در استان بوشهر داریم.
وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به همه داشته هایمان، در سطح  کشور جزو آخرین استان هایی هستیم که کمترین برخورداری را در حوزه درمان داریم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اولویت اول خود را پیگیری برای توسعه و بهبود امکانات درمانی در استان ذکر کرد و اذعان نمود: برای تکمیل بیمارستان شهدای هسته ای جلسات متعددی با وزیر و معاون وزیر بهداشت داشته ایم که  با همکاری دستگاه های اجرایی و تلاش های استاندار محترم بخشی از بیمارستان افتتاح و با تجهیزات مناسب به کمک بیمارستان خلیج فارس بوشهر آمد.
وی گفت: البته انتظار ما این بود که با تلاش بیشتر مدیران و  حمایت دولت شاهد بهره برداری از تمام ظرفیت این بیمارستان باشیم که متاسفانه تنها بخشی از آن تجهیز و راه اندازی شد.
جمیری با اشاره به دیگر ظرفیت های درمانی شهر بوشهر برای درمان بیماران کرونایی گفت: بیمارستان های پایگاه هوایی و دریایی ارتش و بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی در  برخی مواقع به سختی برای کمک به بیماران گرفتار به میدان می آمدند که با پیگیری هایی که انجام شد همگی به نوعی گر چه دیر اما پای کار آمدند و کمک می‌کنند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای استفاده بهتر از ظرفیت بیمارستان پایگاه هوایی بوشهر گفت: با امیر هادیان معاون محترم هماهنگ کننده نیروی هوایی مذاکراتی داشته ایم و در سفر اخیرشان به بوشهر قرار شد ظرفیت بیمارستان پایگاه هوایی و ظرفیت های درمانی نیروی هوایی را در اختیار بخش درمان استان قرار دهند.
وی اظهار داشت: برای تسریع در کمک رسانی ها با دکتر جان بابایی معاون محترم وزیر بهداشت صحبت کردم و قرار شد در سفر اخیرشان به استان به صورت میدانی وضعیت را بررسی کنند و برای بهبود وضعیت کنونی دستورات لازم را انجام بدهند.
جمیری درخصوص پیگیری مستمر و روزانه خود از وضعیت بیمارستان های استان گفت: روزانه چندین بار با مسولین بیمارستان های مختلف و مدیران اجرایی استان تماس دارم که آنچه را بنده قادر به پیگیری هستم دنبال کنم و باری از روی دوش مسئولین حوزه درمان برداشته شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت استان ما بسیار نگران کننده است خاطرنشان کرد: مسئولین استانی و ملی باید با جدیت بیشتری به کمک مردم بیایند و نگذارند در این شرایط بسیار نگران کننده مردم ما بیشتر از این آسیب ببینند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه