کد خبر : 249905 تاریخ ثبت : 1400/6/20 10:23:00
دیدار جمیری با مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت:

پیگیری برای استـقرار آمبولانـس دریایـی و سی تی اسـکن در جزیره خارگ/ نفت به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم خارگ عمل کند

پیگیری برای استـقرار آمبولانـس دریایـی و سی تی اسـکن در جزیره خارگ/ نفت به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم خارگ عمل کند نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری مطالبات ساکنین و شاغلین جزیره خارگ در حوزه بهداشت و درمان با مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه ،دیلم عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگاران گفت: هفته گذشته جلسه ای با حضور مسئولین بهداشت و درمان استان برای بررسی و رفع معضلات و مشکلات مردم جزیره خارگ در حوزه سلامت برگزار کردیم که در آن آخرین وضعیت بهداشت و درمان جزیره مورد واکاوی قرار گرفت و برنامه ریزی هایی برای برطرف شدن مشکلات براساس اولویت ها و نیازمندی های ضروری مردم انجام شد.
وی افزود: برای پیگیری مصوبات این جلسه، دیداری با دکتر هاشمی مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت داشتیم و با ایشان درخصوص وضعیت وخیم بهداشت و درمان در جزیره خارگ بحث و گفت و گو کردیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی و همچنین بهینه سازی فضاهای موجود باید دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت طراحی شود، در کوتاه مدت باید همه ظرفیت های موجود به بهترین وجه بهینه سازی شود تا گوشه ای از رنج و عذابی که ساکنین جزیره به دلیل فقر امکانات درمانی متحمل شده اند کاهش پیدا کند.
جمیری گفت: جزیره خارگ نقش استراتژیکی در اقتصاد ملی ما ایفا می کند و نفت باید عامل به مسئولیت اجتماعی خود در قبال ساکنین و شاغلین در جزیره باشد.
وی بیان کرد: در نشست با مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت درخواست تأمین یک دستگاه آمبولانس دریایی برای انتقال بیماران در شرایط اورژانسی را مطرح کردیم و مقرر شد وزارت نفت در این خصوص بررسی های لازم را انجام بدهد و اقدام عاجلی به عمل آورد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم هماهنگی و هم افزایی میان دستگاه های مسئول در حوزه بهداشت و درمان جزیره خارگ گفت: بیمارستان صنعت نفت خارگ نیاز مبرمی به برخی تجهیزات دارد که فهرستی از این تجهیزات در اختیار مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت قرار گرفت و مقرر گردید در اسرع وقت با هماهنگی سازمان تأمین اجتماعی نسبت به تأمین این تجهیزات اقدام شود.
خرید یک دستگاه آمبولانس، اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان صنعت نفت و تأمین بخشی از هزینه های اورژانس هوایی از دیگر مواردی بود که جمیری در این نشست پیگیری کرد و مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت متعهد شد تا حصول نتیجه این موارد را دنبال کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه