کد خبر : 249908 تاریخ ثبت : 1400/6/22 11:33:18
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر نیرو:

وضعیت آب و برق استان بوشهر بحرانی است/ دستور وزیر نیرو برای تسریع در راه اندازی آب شیرین کن ها

وضعیت آب و برق استان بوشهر بحرانی است/ دستور وزیر نیرو برای تسریع در راه اندازی آب شیرین کن ها نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر نیرو گفت: استان بوشهر علیرغم وجود پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان در حوزه تأمین آب شرب و همچنین برق رسانی مناسب به مردم دچار مشکلات و بحران های فراوانی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در دیدار با وزیر نیرو گفت: استان بوشهر علیرغم دارا بودن پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان، در حوزه تأمین آب شرب و همچنین برق رسانی مناسب به مردم دچار مشکلات و بحران های فراوانی است.

وی در ادامه افزود: در دولت قبل نشست های متعددی با وزیر نیرو و معاونین ایشان و مسئولان استانی برای برطرف شدن مشکلات حوزه برق و آب برگزار کردیم ولی متأسفانه خروجی اقدامات انجام شده پاسخگوی نیاز مردم منطقه به ویژه شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم نبوده و آنها همچنان با این مشکلات دست به گریبان هستند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم تصریح کرد: در نشست هایی که در خلال جلسات رأی اعتماد به وزرای دولت آقای رئیسی با آقای محرابیان داشتیم، دورنمایی از وضعیت بحرانی حوزه آب و برق استان بوشهر را برای ایشان شرح دادیم و قرار شد در صورت کسب رای اعتماد از مجلس با جدیت این مشکلات را پیگیری و مرتفع نمایند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان داشت: این هفته برای تشریح وضعیت حاکم بر استان و معضلاتی که آسایش و آرامش مردم را سلب کرده با وزیر محترم نیرو نشستی برگزار کردیم و به مشکلات اساسی استان در حوزه مسئولیتی ایشان پرداختیم.
جمیری افزود: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده برای جلوگیری از بروز تنش های آبی در استان تأسیس آبشیرین کن در نقاط مختلف استان است که علیرغم وعده های داده شده به دلیل عدم تأمین اعتبار لازم به سرانجام نرسیده اند. در نشست با وزیر نیرو برای تأمین اعتبار لازم در این خصوص بحث و گفت و گو شد و آقای محرابیان به مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دستور دادند تا این در این زمینه اقدام فوری به عمل آید.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم اظهار کرد: پروژه خط انتقال آب دیلم جهت افزایش ظرفیت تأمین آب شرب 32 روستا و دو شهر با جمعیتی حدود 47 هزار نفر کلید خورد ولی به دلیل کمبود منابع و اعتبارات بخشی از آن تاکنون اجرایی نشده است و مشکلات عدیده ای را برای مردم منطقه ایجاد کرده است. در نشست با وزیر نیرو درخواست تخصیص 750 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل این پروژه را مطرح کردیم و دکتر محرابیان در این خصوص دستور بررسی و اقدام صادر کردند.
وی اظهار داشت: در این نشست با توجه به مشکلات زیرساختی جزیره خارگ در حوزه تأمین برق پیشنهاد دادیم دو نیروگاه 25 مگاواتی که از تعهدات وزارت نفت در دولت نهم بوده عملیاتی شود و دو نیروگاه 25 مگاواتی توسط شرکت مپنا و همچنین دو نیروگاه 25 مگاواتی با هزینه دولت برای تولید آب و برق راه اندازی شود. مقرر شد تا باهماهنگی وزارت نیرو و وزارت نفت اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.
جمیری افزود: مشکلات سد چمشیر و اراضی حله، استقرار آبفا در جزیره خارگ، بررسی وضعیت فاضلاب شهرهای بوشهر، گناوه، دیلم و انجام مطالعات تغییر احجام فاضلاب عالیشهر، تأمین اعتبار لازم برای اصلاح شبکه توزیع آب و برق، نصب کنتور موقت و کنترل مصرف در ساخت و سازهای غیرمجاز و استقلال بوشهر از برق منطقه ای فارس از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه