کد خبر : 249911 تاریخ ثبت : 1400/7/15 11:19:59
جمیری در نشست با انجمن آبزیان استان بوشهر و فعالین حوزه آبزی پروری:

هرکه می گوید نمی شود باید برود/ محرومیت بوشهر علتی جز ضعف مدیریت ندارد

هرکه می گوید نمی شود باید برود/ محرومیت بوشهر علتی جز ضعف مدیریت ندارد نشست بررسی مشکلات فعالان صنعت آبزی پروری استان بوشهر با حضور نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل جهاد کشاورزی و مدیرعامل بانک کشاورزی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری در نشست بررسی مشکلات فعالان صنعت آبزی پروری استان بوشهر گفت: دلیل اینکه ما توقع داریم تا این خاموشی ها را دراستان بوشهر نداشته باشیم این است که ما یک  تولید کننده ایم نه مصرف کننده ما بیش از  دو برابر مصرف خود در استان تولید برق داریم و همه تاکید ما بر این است که سهم خاموشی نداشته باشیم.
وی در ادامه افزود: ما برای جبران سهم خاموشی استان تلاش کردیم که این سهم را از توان صنایع جبران کنند که سهم ما به  صفر برسد اگر در سال آینده خاموشی داشته باشیم باید در آن استثنائاتی هم وجود داشته باشد باید مثل بیمارستان ها  استثنا قائل باشیم.
جمیری تصریح کرد: جاهایی که با موجود زنده سر و کار دارند مانند پرورش دهندگان میگو که قطعی برق در آن ها می تواند خطر آفرین باشد  که مصرف برق آنها سهم قابل توجهی نیست باید جزء مستثنیات باشند.
نماینده بوشهر ،گناوه و دیلم اظهار داشت: ما باید تعیین تکلیف کنیم که براساس ضوابط، این مجموعه های صنعتی خود مسول تهیه و تولید برق مورد نیازشان هستند یا دولت باید نیاز آنها را تأمین کند، اگر بر عهده خودشان است که باید فکر کنند و اگر کار دولت است  سیستم اجرایی باید پای کار بباید و مشکلات را حل کند
وی افزود: مجموعه برق در این خصوص باید تمام تلاش و توان خود را به کارگیرد تا مشکل برق استان بوشهر حل شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: استان ما یک استان برخوردار ولی متاسفانه محروم است برخورداری و محرومیت در کنار هم هیچ علتی جز ضعف مدیریت ندارد که این امر مصداقی به شخصی نباید بربخورد اما باید به همه ما مسولین بربخورد.
جمیری تصریح کرد: اصلا قابل توجیه نیست و مسولین باید صفر تا صد متولی باشند و اینگونه نباشد که مشکلات وجود دارد و مدیران از آن بی خبر باشند.
وی بیان کرد: هر کس که می گوید نمی شود و  نمی تواند وظایفش را انجام دهد باید خداحافظی کند و برود و اینگونه نیست که بمانند و بگویند که نمی شود و وظایفشان را هم انجام ندهند.
نماینده بوشهر ،گناوه و دیلم اظهار داشت: ما اعتقاد بنده این است که صنایع برق بری که سهم بالایی از بار را بر شبکه توزیع تحمیل میکنند باید برق مورد نیاز خود را تولید کنند حتی باید به شبکه توزیع نیز کمک کنند و نه باری بر دوش شبکه باشند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه استان برخوردار ما تنها زمانی از محرومیت نجات پیدا می کند که مدیران ما از سرمایه گذاران استقبال کنند افزود: تولید کننده امروز ما را باید مانند جهادگران دیروز دفاع مقدس بدانند و بنامند.
جمیری تصریح کرد: همچنانی که ما در زمان دفاع مقدس از این خاک و مملکت دفاع کردیم و کسانی که در این راه به درجه جانبازی، ایثارگری و یا شهادت نائل آمدند که افتخار ما هستند، امروز نیز در عرصه فعالیت های اقتصادی آنهایی که با نیت درست و برای خدمت به این جامعه و نظام  و تولید ثروت و قدرت و رفع مسائل و مشکلات ورود پیدا میکنند اینها جهادگران عرصه اقتصادی هستند.
وی با اشاره به اینکه دولت وظیفه دارد، از بالا تا پایین هیچ کس هم از این موضوع مستثنا نیست، باید تلاش کنند اظهار کرد: با استقبال از بخش خصوصی مشکلات را حل کنند زیرا دولت به تنهایی قادر به انجام تمامی این کارها نیست.
نماینده بوشهر ،گناوه و دیلم افزود: راه نجات استان ما این است که با این همه پتانسیل، سرمایه گذاران بتوانند برای سرمایه گذاری به این استان بیایند و در مقابل مسئولین اجرایی استان باید از بخش خصوصی استقبال و حمایت کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه