کد خبر : 249914 تاریخ ثبت : 1400/9/6 12:39:35
جمیری:

بسیجی مربوط به یک قشر خاص نیست و هر کسی که در اقصی نقاط جهان این تفکر را داشته باشد بسیجی است

بسیجی مربوط به یک قشر خاص نیست و هر کسی که در اقصی نقاط جهان این تفکر را داشته باشد بسیجی است یادواره شهدای روستای چهارمحال بندرگناوه با حضور نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در این مراسم با تقدیر از دست اندر کاران برگزاری یادواره شهدای روستای چهارمحال اظهار داشت:  همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند امروز فضیلت زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و ان‌شاءالله یک صدقه‌ی جاریه و یک حسنه‌ی ماندگار است.
وی با بیان اینکه بسیج و بسیجی یک تفکر و یک مکتب برای تعالی و تحقق ارزش های الهی است اذعان کرد: بسیج یک لباس نیست و بسیجی در یک نقطه جغرافیایی نمی گنجد، بسیجی مربوط به یک قشر خاص نیست و هر کسی که در اقصی نقاط جهان این تفکر را داشته باشد بسیجی است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: هر کسی در مسیر دفاع از نظام اسلامی و تحقق ارزش های الهی و مبارزه با ظلم و ستم گام بر می دارد او یک بسیجی است، شهدای گرانقدر ما با این تفکر در این میدان حضور پیدا کردند و برای تحقق ارزش های الهی تا آخرین نفس به پای این آرمان الهی ایستادند.
جمیری بیان داشت: شهدای گرانقدر ما بسیجیانی بودند که حقیقت زندگی را دریافته بودند، این دنیا در برابر حیات حقیقی که برای انسان در نظر گرفته شده کوچک و حقیر است. شهدای عظیم القدر ما در این حیات محدود مانند پرنده ای در قفس بودند و برای رسیدن به حیات طیبه و حقیقی این دنیا را پشت سر گذاشتند.
وی افزود: این تفکر بسیجیان عزیز ما بوده و هست و امروز این تفکر برای آزادگان سراسر عالم الگو و نمونه شده است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با اشاره تهاجم فرهنگی دشمنان به ارزش ها و اصول اسلامی گفت: امروز جبهه مبارزه و دفاع ما در برابر تهاجم بیگانه تغییر کرده است، در میدان های مبارزه ی جدید نیاز به بسیجیان مبارزی داریم که برای احیای ارزش های الهی مبارزه کنند.
جمیری خاطر نشان کرد: باید راه را بشناسیم و پافشاری کنیم بر راهی که شهدای ما پیمودند و شهادت در راه دین را بر زندگی دنیوی ترجیح دادند.
وی ادامه داد: مسئولان ما بدانند در نظامی مسئولیت دارند که خون بهای شهداست، کرسی ها و مناصب مسئولان حاصل خون شهداست، آیا جایز است مسئولان منافع خود را بر آرمان های شهدا ترجیح بدهند. آیا این جفا بر خون شهیدان نیست. مسئولان باید حافظ آرمان های شهدا و کسانی که جان را برای این کشور بخشیدند باشند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم اظهار کرد: اگر این تفکر بسیجی و روحیه جهادی بر ما حاکم باشد قطعا اداره امور جامعه و حل مشکلات مردم و ایستادگی در برابر استکبار جهانی بهتر خواهد بود، بسیاری از گره هایی که در زندگی مردم ایجاد شده به واسطه فراموش کردن یاد و راه شهداست، اگر مسئولین به آرمان های شهدا توجه کنند مردم شرایط بهتری خواهند داشت.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه