کد خبر : 249919 تاریخ ثبت : 1400/10/7 11:59:25
در نشست با رئیس جمهور؛

موضع قاطع نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در برابر نمایندگان استان فارس

موضع قاطع نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در برابر نمایندگان استان فارس نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص نشست مجمع نمایندگان استان های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد با رئیس جمهور گفت: در مجمع نمایندگان استان تقسیم کار کردیم که هر یک از نمایندگان درباره بخشی موضوعات مهم استان صحبت کنند تا موارد تکراری مطرح نشود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه و دیلم؛ نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران درخصوص نشست مجمع نمایندگان استان های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد با رئیس جمهور اظهار داشت: در مجمع نمایندگان استان تقسیم کار کردیم که هر یک از نمایندگان درباره بخشی موضوعات مهم استان صحبت کنند تا موارد تکراری مطرح نشود.
عبدالکریم جمیری گفت: در سفر رئیس جمهور به استان های بوشهر و فارس قول هایی درخصوص راه آهن بوشهر – شیراز داده شده ولی اعتباراتی که برای این پروژه ملی پیش بینی شده کافی نیست و باید از محل تهاتر نفت این پروژه به سرانجام برسد، معاون اول رئیس جمهور هم جلساتی در این خصوص برگزار کرده است ولی نیاز به تأکید و توجه جدی داشت که آقای رئیس جمهور هم قول دادند موضوع به صورت ویژه دنبال شود.
وی درخصوص بحران آب در استان بوشهر و لزوم توسعه آبشیرین کن های هسته ای بیان کرد: گرچه پروژه های آبشیرین کن در مقیاس های کوچک در سطح استان در حال انجام است ولی طبق قولی که رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر داده بود باید بخشی از آب شرب استان بوشهر توسط آبشیرین کن های هسته ای و با مدیریت سازمان انرژی اتمی تأمین شود، در نشست با رئیس جمهور درخواست کردیم با توجه به شرایط بحرانی استان بوشهر در حوزه آب شرب، ایشان دستورات لازم را برای تسریع در امور عملیاتی و اجرایی آبشیرین کن هسته ای بدهند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان بوشهر با همه برخورداری ها و نعماتی که دارد، در حوزه زیرساخت های بهداشتی و درمانی از آخرین استان های کشور است، از آقای رئیسی تقاضا کردیم به وزارت بهداشت و درمان دستور بدهند تا طرحی را آماده کنند که در یک بازه زمانی چهار ساله استان بوشهر به سطح قابل قبولی از شاخص های بهداشتی و درمانی ارتقا پیدا کند.
جمیری اذعان کرد: درخصوص زیرساخت های فرهنگی و آموزشی نیز بنده تأکید کردم که رئیس جمهور محترم به استان بوشهر عنایت ویژه داشته باشند، با توجه به پیشینه فرهنگی غنی استان بوشهر نیاز است حمایت های مناسبی در جهت توسعه زیرساخت های فرهنگی و آموزشی صورت بگیرد.
وی گفت: درخصوص ارز ترجیحی نیز بنده عرض کردم بین نظارت بر هزینه کرد ارز ترجیحی و حذف آن، باید به جای حذف این ارز، نظارت دقیق تری بر استفاده از منابع ارزی داشته باشیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ادامه این جلسه یکی از نمایندگان استان فارس موضوع اتصال فارس به دریا را مطرح کردند و با وجودی که این موضوع درخصوص استان همجوار ما بود من از مسئولین جلسه وقت گرفتم و مفصل در این خصوص صحبت کردم.
جمیری افزود: بنده به نمایندگان محترم استان فارس عرض کردم که این جلسه جای طرح کردن اینگونه موضوعات نیست، اگر برای اقتصاد است که راه های دسترسی به خلیج فارس بسته نیست، اگر برای دفاع است که مردم ما در طول تاریخ نشان داده اند بهترین مرزداران و مدافعان این خطه هستند، اگر نظر حاکمیتی است قاعدتا طرح این موضوع در این جلسات می تواند ضرر و زیان هایی همراه داشته باشد و باعث ایجاد مسائل منطقه ای بشود.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه