کد خبر : 249921 تاریخ ثبت : 1400/10/11 09:31:06
در ادامه پیگیری ها درخصوص حذف استان بوشهر از فهرست مناطق عملیاتی؛

نامه نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

نامه نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه پیگیری های خود درخصوص حذف استان بوشهر از فهرست مناطق عملیاتی نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نامه ای خطاب به سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نوشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیگیری های خود درخصوص حذف استان بوشهر از فهرست مناطق عملیاتی، طی نامه ای خطاب به سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نقش استان بوشهر به عنوان یکی از استان های پشتیبانی کننده در دوران دفاع مقدس آورده است: به گواه آمار و ارقام موجود استان بوشهر نقشی اساسی و غیرقابل انکار در دفاع مقدس دارد. ایستادگی و آمادگی دفاع این استان با وجود مرز آبی 917 کیلومتری با خلیج همیشه فارس که خود یکی از مبادی بالقوه ورود دشمنان بعثی می توانست باشد. به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل عدم نفوذ دشمن تا بن دندان مسلح در این بخش از میهن اسلامی و بالطبع آن ناکامی دشمن در حمله از این بخش به تأسیسات و نقاط حیاتی کشور گردید.

عبدالکریم جمیری در بخش دیگری از نامه خود آورده است: مبدأ آغاز عملیات فوق العاده تأثیرگذار نظیر عملیات ناوچه سرافراز پیکان و تحقیر نیروهای آمریکایی در درگیری مستقیم با نیروهای رشید سپاه پاسداران به فرماندهی شهید نادر مهدوی، این استان بوده است. همچنین مبدأ اولین دفاع و مقابله با ورود بسیاری از هواپیماهای جنگی دشمن، این نقطه کشور بوده و خواهد بود.

وی در ادامه این نامه خطاب به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نوشته است: وجود تأسیسات عظیم نیروگاه های اتمی و نفتی، پایگاه های مهم دریایی و هوایی، این نقطه از کشور عزیز ایران را به عنوان یکی از اهداف اصلی بمباران های هوایی دشمن بعثی قرار داده بود به نحوی که به کرات مورد هجوم قرار گرفت.

عبدالکریم جمیری در بخش دیگری از این نامه به اثرات منفی اقدام ستاد کل نیروهای مسلح در حذف استان بوشهر از مناطق عملیاتی اشاره نموده و آورده است: براساس تعریف اعلام شده در نامه سال 1396 ستاد کل نیروهای مسلح بخشی از خواسته های مردم صبور این دیار مبنی بر توجه شایسته تر مسئولان به این نقطه محروم از کشور محقق شده بود و براساس آن نیز دستگاه های اجرایی نسبت به صدور احکام کارگزینی بیش از 13 هزار کارمند خود با موضوع بهره گیری از تسهیلات پیش بینی شده ناشی از این تعریف اقدام نموده بودند و تعریف جدید در نامه ابلاغی سال 99 موجب بروز تبعات اجتماعی منفیدر بین کارکنان خدوم دولت در استان بوشهر شده است.

وی در پایان تأکید کرده است: نظر به شرایط اجتماعی و اقتصادی خاص جامعه و انتظار به حق مردم این دیار، خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به اصلاح بخشنامه صادره در سال 99 آن ستاد اقدام لازم مبذول و از نتیجه اینجانب را مطلع فرمایند.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق موکلین خود کماکان این موضوع را تا حصول نتیجه شایسته دنبال می کند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه