کد خبر : 249924 تاریخ ثبت : 1400/10/19 12:12:20
پیام نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم به مناسبت روز خارگ:

میزبانان صبور نفت، عوایدی از این همه دارایی ندارند/ باید نگرش دولت و نفت به خارگ عوض شود

میزبانان صبور نفت، عوایدی از این همه دارایی ندارند/ باید نگرش دولت و نفت به خارگ عوض شود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ شورای فرهنگ عمومی خارگ در اقدامی تحسین برانگیز 15 دی ماه مقارن با سالروز خروج نیروهای استعمارگر هلندی و شهادت سردار رنجبر، فرمانده پرافتخار جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس را به نام روز خارگ نامگذاری کرده است.

خارگ، این نگین درخشان خلیج فارس در طول ۲۸۸۸ روز جنگ تحمیلی، ۲۸۳۴ بار مورد حمله هوایی قرار گرفت، اما رشادت، جانفشانی و مقاومت بی نظیر رزمندگان سرافراز، مردم مجاهد و همیشه در صحنه و متخصصین صنعت نفت باعث شد حتی برای یک روز هم صادرات نفت به عنوان شریان حیاتی اقتصاد ایران اسلامی در دفاع مقدس قطع نگردد و  نام خارگ به عنوان جزیره پایداری و مقاومت در تاریخ ثبت شود.

امروز نیز این جزیره استراتژیک یکی از افتخارات ایران اسلامی و از ستون های مستحکم اقتصادی کشور به شمار می رود که با وجود همه منافعش برای ملت شریف ایران، عواید چندانی برای میزبانان صبور و قانع خود به همراه نداشته است.

عادلانه نیست که مردم مقاوم این جزیره در کنار همه داشته ها، در مسال اولیه ای مانند بهداشت، آب، برق، آموزش و تردد مشکل داشته باشند. باید نگرش دولت و مدیران سطوح عالی نفت به این "درّ یتیم خلیج فارس" عوض شود و آن چیزی که در شأن و منزلت مردم دریادل و محروم جزیره خارگ است در حقشان ادا شود.

بنده فرا رسیدن روز خارگ را به مردم عزیز و شریف جزیره خارگ تبریک و شادباش عرض می کنم و امیدوارم دولت انقلابی آیت الله رئیسی و مسئولین محترم استان برای احقاق حقوق این مردم صبور و برطرف شدن مشکلات و معضلات، اقدامات عاجل به عمل آورند.
 عبدالکریم جمیری

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه