کد خبر : 249940 تاریخ ثبت : 1400/12/1 09:34:08
جمیری در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر:

لزوم توجه به همه عقاید و سلایق در حوزه فرهنگ/ به دلیل عدم وجود نگرش انقلابی در دولت سابق، مسائل فرهنگی و ارزشی مغفول مانده است

لزوم توجه به همه عقاید و سلایق در حوزه فرهنگ/ به دلیل عدم وجود نگرش انقلابی در دولت سابق، مسائل فرهنگی و ارزشی مغفول مانده است عبدالکریم جمیری در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: فرهنگ یکی از موضوعات مهم و اساسی جامعه ماست، هر آنچه ما داریم در نتیجه فرهنگ دینی و ملی ماست که در قالب انقلاب اسلامی به منصه ظهور درآمد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: در زمینه فرهنگ ما کم کاری های جدی داشته ایم و از طرف دیگر دشمنان ما در این زمینه سرمایه گذاری زیادی کردند، پروژه تعریف کردند و با غفلت ما، شرایط به گونه ای که امروز مشاهده می کنیم رقم خورده است.
وی افزود: ماییم و نظام و انقلاب، نباید در برابر توطئه های دشمنان ناامید و بی تفاوت و منفعل باشیم، همه ما موظیم براساس منویات مقام معظم رهبری وظیفه خود را بشناسیم و با توجه کاستی ها در حوزه فرهنگ کار جهادی انجام دهیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با اشاره به اینکه انجام کار اثرگذار در حوزه فرهنگ نیازمند نرم افزار و سخت افزار مناسب است تصریح کرد: با توجه به محدودیت ها و شرایط اقتصادی فعلی باید با برنامه ریزی مناسب از کمترین داشته ها بیشترین بهره برداری را کرد، ما هم به سهم خود و با تمام توان در میدان هستیم تا خواسته ها و  مشکلات و معضلات فرهنگ و ارشاد اسلامی را در سطح ملی پیگیری کنیم.
جمیری خاطرنشان کرد: به دلیل عدم وجود نگرش انقلابی در دولت سابق، مجموعه فرهنگ و ارشاد دچار روزمرگی شده و مسائل فرهنگی و ارزشی مغفول مانده است، تغییر وضع موجود نیازمند تحول جهشی و استفاده از همه ظرفیت های موجود است.
وی با تاکید بر اینکه در استان بوشهر نیروهای صاحب نظر، با تجربه و خوش فکر زیادی در حوزه فرهنگ وجود دارند اظهار داشت: که متأسفانه با رفتارهای ناپسند گذشتگان مورد بی مهری قرار گرفته اند و اگر به آنها توجه شود می توانند تاثیر گذار واقع شوند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: میدان دادن به کسانی که در عرصه فرهنگ و هنر نام و نشان و تجربه ای  دارند می تواند این سرمایه را افزایش دهد و هم افزایی ایجاد  کند تا کار شما راحت تر جلو رود.
جمیری بیان داشت: باید با چارچوب مشخص، همه عقاید و سلایق را در نظر گرفت، نباید این گونه به نظر برسد که یک نگاه خاص در حال حاکم شدن است و میان برخی سلایق و افراد برشی ایجاد می‌کند.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با تاکید بر اینکه برای هر برنامه و کاری که قرار است انجام پذیرد پیوست فرهنگی وجود داشته باشد تصریح کرد: باید دید که در حال انجام چه کاری هستیم و اثر آن در زندگی مردم چه می تواند باشد  و صرف انجام کار نمی تواند برای ما موضوعیت داشته باشد.
وی اظهار کرد: استان بوشهر به نسبت جمعیت یکی از رتبه های برتر کشور در عرصه فضای مجازی را دارد و باید از این ظرفیت برای انجام کارهای فرهنگی اثرگذار استفاده کرد.
جمیری افزود: برخی افراد در ادوار گذشته نه اینکه نمی توانستند بلکه نمی خواستند کاری انجام شود، اکنون این اراده، اعتقاد و باور به انجام کار وجود دارد و ما هم به سهم خود در هر جایی که بتوانیم کمک می کنیم.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه