کد خبر : 249942 تاریخ ثبت : 1400/12/11 10:28:55
عبدالکریم جمیری در نشست با وزیر بهداشت:

استان بوشهر آخرین استان کشور در حوزه درمان / شرایط موجود کادر درمان را افسرده و ناراضی کرده است

استان بوشهر آخرین استان کشور در حوزه درمان / شرایط موجود کادر درمان را افسرده و ناراضی کرده است  نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شأن و جایگاه استان بوشهر، چیزی نیست که اکنون در آن قرار دارد، وضعیت زیرساخت های بهداشت و درمان استان اصلا مناسب نیست، وضعیت به گونه ای است که می توان گفت استان بوشهر آخرین استان کشور در حوزه درمان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری  در نشست با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازدید ایشان از مراکز بهداشتی و درمانی استان بوشهر، اظهار داشت: شأن و جایگاه استان بوشهر، چیزی نیست که اکنون در آن قرار دارد، وضعیت زیرساخت های بهداشت و درمان استان اصلا مناسب نیست، وضعیت به گونه ای است که می توان گفت استان بوشهر آخرین استان کشور در حوزه درمان است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: در بازدیدی که ماه های گذشته از بیمارستان قلب بوشهر داشتم متخصصین این بیمارستان از استهلاک دستگاه های حساس و ضروری و کمبود نخ بخیه و دستکش گلایه داشتند، بنده احساس شرمندگی کردم که در این استان با این همه نعمت باید چنین مشکلاتی را داشته باشیم.
وی با اشاره به وضعیت نیروهای پیمانکار بیمارستان های استان گفت: کارگرانی که در بدترین شرایط معیشتی و مالی در حال زندگی کردن هستند 6 ماه است حقوق نگرفته اند، این وضعیت در چندین بیمارستان شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم وجود دارد.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم اذعان کرد: تنها دو دستگاهMRI  در بیمارستان های تامین اجتماعی و شهدای خلیج فارس مرکز استان وجود دارد دارد که اگر هر کدام از آنها به هر دلیلی از مسیر سرویس دهی خارج شود مردم باید روزهای زیادی در نوبت بمانند.
وی ادامه داد: در شهرستان  گناوه در پیک کرونا دستگاه سی تی اسکن بیمارستان خراب شده بود حتی بیمارستان برای انتقال بیماران به شهرستان های همجوار و یا مرکز استان آمبولانس نداشت، اگر بیمارستانی سی تی اسکن و خدمات مناسب برای ارائه به بیماران ندارد حداقل باید یک آمبولانس برای انتقال بیماران داشته باشد، اکثر مراکز درمانی ما همین مشکل را دارند، شهرستان گناوه نیازمند یک دستگاه سی تی اسکن و یک دستگاه آمبولانس است که باید با اولویت تأمین شود.
جمیری بیان کرد: هر جای استان که نگاه می کنیم می بینیم شرایط بهداشتی و درمانی در وضعیت اسفناکی قرار دارد، شهرهای عالیشهر و چغادک با بالغ بر 20 هزار نفر جمعیت، با مشکلات زیست محیطی متعدد، امکانات درمانی مناسبی ندارند، مردم از این وضعیت گلایه مند هستند و باید به درد مردم رسید.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای ارتقای استان بوشهر در حوزه بهداشت و درمان نیازمند طرحی جامع در یک بازه زمانی 4 یا 5 ساله با در نظر گرفتن همه نیازهای امروز و فردای استان هستیم، از وزیر محترم خواهشمندم که برای بهبود این شرایط برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.
وی گفت: دستگاه های زیادی همچون نفت، ارتش، تأمین اجتماعی، سپاه و دانشگاه علوم پزشکی در استان خدمات درمانی ارائه می دهند ولی به دلیل عدم هماهنگی و گسستگی بین دستگاه ها استفاده بهینه ای از این امکانات نمی شود، با هماهنگی میان این دستگاه ها خدمات بهتری به مردم استان ارائه می شود.
جمیری تأکید کرد: مردم استان بوشهر اعتماد و اطمینانی به بیمارستان ها و مراکز درمانی استان ندارند و دلیل این بی اعتمادی عدم وجود تجهیزات مناسب و کمبود نیروی متخصص و مجرب است، برای جلب اعتماد مردم باید هم زیرساخت ها را تقویت کرد و هم برای حضور متخصصین رشته های مختلف در استان تلاش شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم خاطر نشان کرد: در کنار ارتقای زیرساخت های درمانی باید برای افزایش رضایتمندی کادر درمان نیز تلاش شود، متأسفانه در بین کادر درمان این استان عدم رضایتمندی از شرایط و افسردگی شدید وجود دارد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه