کد خبر : 249943 تاریخ ثبت : 1400/12/18 11:38:05
جمیری در دیدار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

طرح جامع بنادر شمالی استان بوشهر پیگیری شد/ فاز عملیاتی به زودی آغاز می شود

طرح جامع بنادر شمالی استان بوشهر پیگیری شد/ فاز عملیاتی به زودی آغاز می شود جمیری در دیدار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با پیگیری ها و برگزاری نشست ها و بازدیدهای متعدد صورت گرفته، در تیرماه امسال طرح جامع بنادر شمالی استان بوشهر شامل بنادر گناوه، دیلم و ریگ با هدف ساماندهی فعالیت ها در افق ۱۵ساله در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی مصوب شد که براساس این طرح، زمینه برای فعالیت ناوگان تجاری با تناژ بالاتر و ارایه خدمات مطلوب‌تر فراهم خواهد شد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در دیدار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور گفت: با پیگیری ها و برگزاری نشست ها و بازدیدهای متعدد صورت گرفته، در تیرماه امسال طرح جامع بنادر شمالی استان بوشهر شامل بنادر گناوه، دیلم و ریگ با هدف ساماندهی فعالیت ها در افق ۱۵ساله در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی مصوب شد که براساس این طرح، زمینه برای فعالیت ناوگان تجاری با تناژ بالاتر و ارایه خدمات مطلوب‌تر فراهم خواهد شد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: بوشهر در حوزه حمل و نقل دریایی و تجارت یکی از مهمترین استان‌های ساحلی کشور است، با توجه به جایگاه بندر گناوه در کشور، امیدواریم با توسعه این بندر شرایط برای تردد کشتی‌های منطقه‌ای و بهبود نرخ اشتغال در منطقه فراهم شود.

وی تصریح کرد: بنادر ریگ و دیلم نیز از لحاظ زیرساختی شرایط مناسبی ندارند به همین جهت طرح جامع آنها مصوب شده تا معضل موجود برای تردد ناوگان تجاری برطرف شود و دیگر متاثر از جزر و مد و رسوب‌گذاری نباشند.

جمیری اظهار داشت: مطالعات این طرح نهایی شده و باید فاز عملیاتی آن آغاز شود. با توجه به تغییرات مدیریتی صورت گرفته در سازمان بنادر و دریانوردی، در روزهای اخیر ملاقاتی با دکتر صفایی مدیرعامل جدید این سازمان داشتیم و در این نشست مجموعه اقدامات و فعالیت هایی که برای اجرایی شدن این طرح انجام شده مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم بیان کرد: بنده در این نشست از آقای صفایی دعوت کردم که به استان سفر کند تا ضمن بازدید از وضعیت بنادر استان، زمینه برای عملیاتی شدن فاز اول طرح جامع بنادر شمالی استان در سال جدید فراهم شود.

وی از برگزاری نشست هم اندیشی جهت اجرای پروژه های حوزه صنایع دریایی در سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به استان بوشهر خبر داد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه