کد خبر : 249944 تاریخ ثبت : 1400/12/24 14:11:14
پیگیری مطالبات مهم مردم استان بوشهر در نشست با وزیر نفت:

وزارت نفت در عمل به مسئولیت اجتماعی خود بین مناطق نفتی تبعیض قائل نشود

 وزارت نفت در عمل به مسئولیت اجتماعی خود بین مناطق نفتی تبعیض قائل نشود در نشست نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت مطالبات مهم مردم استان در حوزه های عمرانی، ورزشی، بهداشتی و اشتغال مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ در نشست عبدالکریم جمیری با وزیر نفت مطالبات مهم مردم استان در حوزه های عمرانی، ورزشی، بهداشتی و اشتغال از جمله تخصیص اعتبار هفتاد میلیارد ریالی برای توسعه ورزش همگانی، تأمین یک دستگاه سی تی اسکن و یک دستگاه آمبولانس دریایی برای جزیره خارگ، انجام پروژه های عمرانی در روستای سربست گناوه و اشتغال جوانان بندر امام حسن و جزیره خارگ در شرکت های نفتی منطقه، مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به جزئیات این نشست اظهار داشت: مسئولیت‌های اجتماعی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در استان بوشهر در قبال مردم و ساکنان مناطق پیرامونی حقی است که به خوبی ادا نشده است و مردم همچنان چشم انتظار تحقق آن هستند.
وی افزود: با توجه به گذر خطوط لوله نفتی از زمین های روستای سربست شهرستان گناوه و مسائل و مشکلاتی که از قِبل آن گریبانگیر مردم شده است، وزارت نفت موظف است برای عمل به مسئولیت اجتماعی خود در انجام پروژه های عمرانی، ورزشی و تفریحی در این روستا مشارکت کند.
جمیری تصریح کرد: در نشست با وزیر نفت یک نمونه از کمک های وزارت نفت در شهرستان خمینی شهر را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم اگر قرار است وزارت نفت حقی را ادا کند نباید بین مناطقی که متأثر از فعالیت های نفت هستند تبعیضی قائل شد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: مردم در جزیره خارگ به عنوان پایانه اصلی صادرات نفت کشور و بندر امام حسن که میزبان صنایع و تأسیسات بزرگ نفتی هستند از امکانات و فرصت های شغلی محرومند، از ظرفیت قشر جوانی که بسیاری از آنها در رشته های انرژی و صنعت تحصیل کرده اند به دلایل و بهانه های گوناگون در فرصت های شغلی منطقه استفاده نمی شود.
نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم در خانه ملت افزود: در این نشست برای بکارگیری جوانان منطقه در شرکت های مستقر در جزیره خارگ و بندر امام حسن همچون پایانه ها و فلات قاره بحث و گفت و گو شد و آقای اوجی در این خصوص دستوراتی صادر کردند.
وی تصریح کرد: با توجه به اعلام آمادگی گروه صنعتی بهمن برای سرمایه گذاری در شمال استان، از وزیر نفت خواستیم همکاری لازم با این مجموعه صنعتی صورت بگیرد تا با استفاده از فرصت ها و ظرفیت های بالقوه موجود در منطقه ،در آینده ای نزدیک شاهد رونق اقتصادی و اشتغالزایی برای مردم محروم این منطقه باشیم.
جمیری اظهار داشت: تخصیص اعتبار هفتاد میلیارد ریالی برای توسعه ورزش همگانی در استان بوشهر و تأمین یک دستگاه سی تی اسکن و یک دستگاه آمبولانس دریایی برای تجهیز سیستم بهداشت و درمان جزیره خارگ از دیگر مواردی بود که در این نشست پیگیری شد و وزیر نفت درخصوص آنها دستور اقدام صادر کردند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه