کد خبر : 249947 تاریخ ثبت : 1400/12/21 14:33:05
در نشست نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم با وزیر آموزش پرورش:

پیگیری تجهیز مدارس و پرداخت مطالبات نیروهای خرید خدمت و شرکتی آموزش و پرورش استان بوشهر

پیگیری تجهیز مدارس و پرداخت مطالبات نیروهای خرید خدمت و شرکتی آموزش و پرورش استان بوشهر نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از نشست خود با وزیر آموزش پرورش خبر داد و اظهار داشت: با وجود ظرفیت های عظیم و استعدادهای فراوان استان بوشهر در حوزه منابع و ثروت های خدادادی، بخش های مختلف استان از جمله آموزش و پرورش و قشر عظیم و خدوم فرهنگیان با مشکلات و کمبودهای جدی روبرو هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری از نشست خود با وزیر آموزش پرورش خبر داد و اظهار داشت: با وجود ظرفیت های عظیم و استعدادهای فراوان استان بوشهر در حوزه منابع و ثروت های خدادادی، بخش های مختلف استان از جمله آموزش و پرورش و قشر عظیم و خدوم فرهنگیان با مشکلات و کمبودهای جدی روبرو هستند.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهم ترین رکن در پرورش نیروی انسانی ممتاز و متعهد تراز انقلاب اسلامی، آموزش و پرورش است و برای کیفیت بخشی به این وظیفه مهم دستگاه تعلیم و تربیت، همه دستگاه ها و بخش های مرتبط باید پای کار بیایند تا مشکلات پیش روی این مجموعه راهبردی مرتفع شود.

وی افزود: علیرغم تلاش های مجلس برای بهبود وضعیت فرهنگیان و تصویب قوانینی همچون رتبه بندی معلمان هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل و درخور شأن فرهنگیان فاصله داریم.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست خود با وزیر آموزش و پرورش گفت: برای پیگیری معضلات و مشکلات پیش روی آموزش و پرورش استان و مطالبات فرهنگیان عزیز نشستی با دکتر نوری وزیر محترم آموزش و پرورش داشتیم و موارد مختلفی همچون تامین منابع برای نوسازی و تجهیز مدارس، بهبود وضعیت زیرساخت های درمانی و رفاهی فرهنگیان و پرداخت مطالبات نیروهای خرید خدمت و شرکتی آموزش و پرورش را بررسی و پیگیری کردیم.

جمیری ادامه داد: مدارس و مراکز آموزشی حوزه انتخابیه از امکانات و فضای آموزشی مناسبی برخوردار نیستند و با مشکلات عدیده ای دست به گریبان اند، در این نشست برای تأمین منابع مالی جهت نوسازی مدارس، خرید وسایل گرمایشی و سرمایشی و اقلام مورد نیاز برای هوشمندسازی مدارس بحث و گفت و گو شد، وزیر آموزش و پرورش در تماسی که با دکتر خاندوزی وزیر اقتصاد داشتند درخواست کردند اقلام مورد نیاز مدارس از اموال تملیکی تأمین شود و در این خصوص دستورات لازم را صادر کردند.

وی اظهار داشت: استان بوشهر با توجه به شرایط اقلیمی و پتانسیلی که در حوزه گردشگری دارد در مقاطعی از سال به عنوان مقصد و هدف مسافرت جامعه فرهنگیان تعیین می شود ولی برای رفع نیازهای اقامتی و درمانی ایشان زیرساخت های مناسبی وجود ندارد، در بازدیدی که از مراکز رفاهی و درمانی فرهنگیان شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم داشتم شاهد کاستی ها و کمبودهای بسیاری بودم که در شأن و منزلت فرهنگیان عزیز نیست.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم اذعان کرد: در دیدار با وزیر آموزش و پرورش خواستیم که برای ارج نهادن به قشر عظیم و خدوم فرهنگیان و خانواده های ایشان اعتبار مناسبی جهت تکمیل و تجهیز مراکز اقامتی و درمانی فرهنگیان استان در نظر گرفته شود و وزیر محترم نیز در این خصوص دستور اقدام صادر کردند.

جمیری افزود: یکی از مواردی که بارها از سوی موکلین بنده در جزیره خارگ پیگیری شده عدم بهره مندی کارکنان دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره خارگ از مزایای مالی قانون فوق العاده جزیره به کارکنان است که در مکاتبات متعددی این موضوع را پیگیری کردیم. این موضوع یکی از مواردی بود که در نشست با وزیر آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و بنده تأکید کردم کارکنان جزیره خارگ مانند مناطقی چون جزیره بوموسی باید از مزایای این قانون بهره مند شوند، وزیر محترم نیز در این خصوص دستور بررسی و اقدام صادر کردند. بنده مجددا نیز این موضوع را پیگیری خواهم کرد تا حقی از مردم عزیز ما در جزیره خارگ ضایع نشود.

درخواست تأمین اعتبار به میزان هفت میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات نیروهای خرید خدمات و آموزشی و درخواست تأمین اعتبار به میزان یک میلیارد تومان جهت پرداخت حق الزحمه نیروهای شرکتی و رانندگان اداره کل آموزش و پرورش استان از دیگر مواردی بود که توسط نماینده مردم در این جلسه مطرح شد و دکتر نوری دستور اقدام صادر کردند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه