کد خبر : 249957 تاریخ ثبت : 1401/1/2 11:31:35
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم:

دانشگاه‌های بوشهر نقش‌آفرینی بهتر و بیشتری در رفع مشکلات استان داشته باشند

دانشگاه‌های بوشهر نقش‌آفرینی بهتر و بیشتری در رفع مشکلات استان داشته باشند نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود که دانشگاه‌های استان بوشهر نقش‌آفرینی بهتر و بیشتری در رفع مشکلات استان داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در دیدار با هیئت رئیسه و اعضاء هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن قدردانی از تلاش ها، اقدامات، برنامه ها و فعالیت های دانشگاه در حوزه های مختلف گفت: امروز برای انجام وظیفه فردی و حقوقی خود نسبت به دانشگاه، دانشگاهیان، دانشجویان و برنامه های فاخر و اثرگذار دانشگاه در کنار جمع اندیشمند و فرانه دانشگاه آزاد اسلامی استان و بیشتر به عنوان یک شنونده و مستمع حضور دارم.
جمیری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یکی از مراکز علمی قدیمی و با سابقه درخشان در ابعاد مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، علمی و عمرانی استان است، تصریح کرد: آموزش و پژوهش از مأموریت های اولیه و اصلی دانشگاه و مراکز علمی است که دانشگاه آزاد اسلامی استان در این حیطه به خوبی به رسالت خود عمل کرده است.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارهای بزرگ و ماندگاری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از گذشته تاکنون پی ریزی و اجرا شده است، متذکر شد: خواست مردم، جامعه و نسل جوان استان این است که دانشگاه ها باید نسبت به گذشته در انجام رسالت ها و مأموریت های مختلف خود پویاتر، فعال تر، جدی تر و مؤثرتر باشد و با شتاب بیشتری در جامعه نقش آفرین باشد.
وی با تأکید بر اینکه تعالی و پیشرفت مستلزم مدیریت دقیق و راهبری و هدایت هدفمند است، عنوان کرد: بی شک هر مجموعه و نهادی با کمبودها و چالش های متعدد به ویژه مسائل اقتصادی روبرو است اما باید بحران ها را چنان مدیریت کرد که آسیبی به مجموعه و تحقق اهداف وارد نکند.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه و مجموعه مدیریتی آن باید از تمام توانمندی‌های مادی و معنوی کمک بگیرد، خاطرنشان کرد: پیشرفت هایی که تاکنون حاصل شده، نتیجه تلاش همه ارکان دانشگاه از بدو تأسیس تا الان بوده است. دانشگاه در هر شرایطی متعلق به نظام و مردم و یک مجموعه تأثیرگذار و اثربخش است که می تواند باعث سربلندی کشور باشد.
به گزارش آنا در این نشست، اعضاء هیئت رئیسه به بیان دغدغه ها و موانعی که دانشگاه با آنان مواجهه شده است پرداختند که مواردی چون تدوین برنامه ای مدون در مجلس برای ارتقاء جایگاه دانشگاه در برنامه های ملی و استانی، همکاری و همراهی مسئولین استانی در برنامه های دانشگاهی، یکسان سازی حقوق و دستمزد، دریافت مطالبات بنیاد شهید، استفاده از تسهیلات ملی در بخش های صنعتی استان به ویژه خارگ، عسلویه و جم، بازنگری تخصیص پرداخت مالیات با توجه نهاد فرهنگی بودن فعالیت دانشگاه، ارائه سوبسید دولتی برای اجرای برنامه های عام المنفعه توسط دانشگاه، کمک برای توسعه رشته های پیراپزشکی و پزشکی، حمایت صنایع مادر و بزرگ استان نظیر پتروشیمی، نفت و گاز از برنامه های دانشگاه و دانشجویان، کمک برای توسعه دانشکده های مهارتی، کمک به ایجاد و گسترش خوابگاه های متأهلی در راستای حمایت از خانواده، ایجاد بازارچه های فصلی را می توان نام برد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه