کد خبر : 249965 تاریخ ثبت : 1401/4/1 07:50:18
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم:

توسعه بندر بوشهر و اتصال به راه آهن و شبکه بزرگراهی کشور یک ضرورت ملی است

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه کم ترین بهره از این مزیت برای کشور و استان اتفاق افتاده است، برای جبران این عقب ماندگی باید با نگاه دقیق و برنامه ریزی مناسب اقدام درخور صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگاران مهمترین مزیت سرزمینی استان بوشهر را گستره مرز دریایی عنوان نمود و اظهار داشت: متأسفانه کم ترین بهره از این مزیت برای کشور و استان اتفاق افتاده است، برای جبران این عقب ماندگی باید با نگاه دقیق و برنامه ریزی مناسب اقدام درخور صورت گیرد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه بندر بوشهر و اتصال به راه آهن و شبکه بزرگراهی کشور یک ضرورت ملی است اذعان کرد: اولویت اول توسعه بندر بوشهر را عمق بخشی به کانال ورودی بندر است که منجر به ورود کشتی های پهن پیکر خواهد شد، متأسفانه به دلیل عدم وجود زیرساخت مناسب، آمارها حکایت از پرداخت حدود هفتصد میلیون تا یک میلیارد دلار دموراژ در سال به کشتی های در صف تخلیه و بارگیری در سایر بنادر کشور دارد، بخش عمده این هزینه مربوط به کشتی های حامل کالاهای اساسی به کشور است و ضرورت دارد تا دولت با نگاه ملی و همه جانبه ، توجه ویژه و تسریع در اجرای این پروژه ها را دریابد.

وی با اشاره به نشست روز گذشته خود با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: با پیگیری هایی که از ابتدای شروع فعالیت مجلس دنبال شد و همکاری مدیرعامل وقت سازمان بنادر، طرح توسعه بنادر شمالی استان بوشهر در زمره اولین موارد مصوب در مجموعه طرح جامع توسعه بنادر کوچک کشور قرار گرفت که مهم ترین مانع بر سر راه سرمایه‌گذاری سازمان بنادر در این نقاط بود، در حال حاضر هم مطالعات اجرایی این طرح ها شروع شده است و امیدواریم در نیمه دوم امسال شاهد آغاز فاز اجرایی این طرح ها باشیم.

با رایزنی هایی که از سال های گذشته صورت گرفت، مقرر شد که اجرای طرح های توسعه بنادر شمالی استان بوشهر با اولویت بندر ریگ و لایروبی موقت خور برای علاج مشکل مردم در کوتاه مدت در دستور کار قرار گیرد.

با برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده، قرار بود این هفته با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور لایروبی خور بندرریگ آغاز شود ولی با توجه به ضرورت استقرار تجهیزات و فراهم شدن مقدمات عملیات اجرایی، این برنامه به تاخیر افتاد، امیدواریم پروژه لایروبی خور بندر ریگ ظرف سه هفته آینده با حضور دکتر صفایی اجرایی شود.

نشست روز گذشته با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی استان برای هماهنگی بیشتر جهت تسریع در آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه بنادر گناوه، دیلم و ریگ و اطلاع از آخرین اقدامات صورت گرفته در این زمینه برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه لایروبی خور بندر ریگ صرفا برای حل مشکلات مردم در کوتاه مدت است خاطرنشان کرد: همه مسئولان در حال رایزنی و تلاش برای سرعت بخشیدن به اجرای طرح توسعه این بندر هستند که اقدامی اساسی و رونق بخش برای فعالیت های اقتصادی در این نقطه خواهد بود.

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه