کد خبر : 249970 تاریخ ثبت : 1401/3/22 17:33:43
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

زیرساخت درمان استان درخور شأن مردم نیست/ اگر وزارت بهداشت رسیدگی نکند از ظرفیت های مجلس برای پاسخگویی استفاده خواهیم کرد

زیرساخت درمان استان درخور شأن مردم نیست/ اگر وزارت بهداشت رسیدگی نکند از ظرفیت های مجلس برای پاسخگویی استفاده خواهیم کرد نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با وجودی که مجموعه مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان خود مشغول خدمت هستند ولی زیرساخت های کنونی بهداشت و درمان استان به هیچ وجه درخور شأن مردم نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عبدالکریم جمیری در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره بهبود شرایط کرونایی اظهار داشت: قدردان همه جهادگران عرصه سلامت هستیم که برای مهار ویروس کرونا تا پای جان در میدان ایستادند و شرایط امروز جامعه مدیون ازخودگذشتگی و ایثارگری این عزیزان است.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی کادر مدیریتی فعلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را از نیروهای متخصص، متعهد و جهادی عنوان نمود و اذعان کرد: با وجودی که مجموعه مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان خود مشغول خدمت هستند ولی زیرساخت های کنونی بهداشت و درمان استان به هیچ وجه درخور شأن مردم نیست.

وی افزود: چندین بار پیشنهاد کردم که برای گذر از شرایط فعلی باید طرح جامعی برای اجرا در بازه چهار یا پنج ساله آماده شود تا بدانیم وضع فعلیمان چیست و در پنج سال آینده باید به کجا برسیم. این طرح باید زمان بندی مدون و معین در بازه مثلا شش ماهه برای بهبود زیرساخت های بهداشت و درمان استان داشته باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم گفت: نکته دیگر این است که باید مسائل شناسایی و اولویت بندی شوند و برای هر یک از آنها مرجع پیگیری مشخص شود، برای این مهم می توان از ظرفیت همه مسئولین ارشد استان و نمایندگان مجلس نیز بهره برد.

جمیری بیان کرد: وقتی نقشه راه مشخص باشد ما می توانیم از وزیر بهداشت، معاون اول رئیس جمهور و خود آقای رئیس جمهور پیگیری کنیم، اگر رسیدگی نشود قطعا از ظرفیت های قانونی مجلس برای پاسخگویی مسئولین استفاده خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: حتی اگر لازم باشد من حاضرم هفته ای دو جلسه برای بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی استان برنامه ریزی کنم و از طریق وزارتخانه پیگیر مشکلات بشوم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بعضی جاها می توان با تجمیع امکانات خدمات بهتری ارائه کرد، اظهار داشت: در جزیره خارگ باید این تجمیع امکانات بین دستگاه ها اتفاق بیفتد تا خدمات رسانی بهتری در حوزه بهداشت و درمان به مردم انجام شود، ولی این کار باید با محوریت و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی اتفاق بیفتد.

جمیری خاطرنشان کرد: از همه شما عزیزان تشکر می کنم و از حضور شما خوشحال هستم ولی وقتی خوشحال تر خواهم بود که مردم زیر سایه نظام جمهوری اسلامی احساس کرامت و شرافت و بزرگی کنند نه اینکه بخواهند با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه