کد خبر : 249971 تاریخ ثبت : 1401/3/22 17:35:38
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی:

اقتصاد ایران نیازمند توسعه "دریامحور" است / پسکرانه بنادر؛‌ یک فرصت اقتصادی فوق‌العاده برای افزایش تولید و صادرات

اقتصاد ایران نیازمند توسعه "دریامحور" است / پسکرانه بنادر؛‌ یک فرصت اقتصادی فوق‌العاده برای افزایش تولید و صادرات نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید زیرساخت‌های مناسب به منظور تولید ایجاد شود تا شاهد توسعه صادرات کشور باشیم ، در این بین از ظرفیت پسکرانه بنادر برخوردار هستیم و باید بتوانیم زیرساخت‌های مناسب به منظور تولید را در این مناطق ایجاد کنیم .

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به استعداد فوق‌ العاده‌ ایران در حوزه دریایی و بندری،‌ گفت: اقتصاد ایران نیازمند توسعه "دریامحور" است تا از طریق آن شاهد پویایی و رونق اقتصاد و تجارت کشور باشیم .

عبدالکریم جمیری با تاکید بر اینکه بنادر کشور نیازمند توسعه حداکثری هستند ،‌ اظهار داشت : با توجه به موقعیت فوق‌العاده جغرافیایی کشور و ظرفیت‌های موجود در حوزه دریایی و بندری ، اقتصاد ایران نیازمند توسعه "دریامحور" است و باید شاهد رونق دریایی و بندری به عنوان موتور محرک اقتصاد کشور باشیم . در حوزه صادرات و ترانزیت کالا باید با برنامه‌ریزی مدون گام برداریم و از ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور به منظور بهبود وضعیت ترانزیت و صادرات به بهترین شکل استفاده کنیم .

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید در مقوله تولید گام‌های جدی‌تری در اقتصاد ایران برداشته شود ، اظهار داشت : باید زیرساخت‌های مناسب به منظور تولید ایجاد شود تا شاهد توسعه صادرات کشور باشیم ، در این بین از ظرفیت پسکرانه بنادر برخوردار هستیم و باید بتوانیم زیرساخت‌های مناسب به منظور تولید را در این مناطق ایجاد کنیم .

جمیری با اشاره به اینکه پسکرانه بنادر به دلیل نزدیکی به دریا می‌تواند شرایط بسیار مطلوب‌تری را در حوزه صادرات رقم بزند ، عنوان کرد : کاهش مسافت و هزینه کمتر مهم‌ترین شاخص‌های تولید در پسکرانه بنادر است .

وی با تاکید بر اینکه تسخیر بازار در سطح منطقه و بین‌الملل باید به عنوان یک هدف اساسی برای اقتصاد ایران تعریف شود ، بیان کرد : در عین حال باید بازاریابی مناسبی به منظور توسعه صادرات صورت گیرد و اینگونه بتوانیم شاهد استفاده مطلوب از تولیدات کشور در پسکرانه بنادر باشیم . استعداد فوق‌العاده‌ای در حوزه دریایی و بندری داریم و در برخی مناطق ساحلی کشور معیشت مردم از مسیر دریا و بندر تامین می‌شود، بنابراین باید مردم را به سمت مناطق ساحلی و بهره‌مندی از اقتصا "دریامحور" سوق دهیم و از این نعمت خدادای کشور به بهترین شکل استفاده کنیم .

جمیری با اشاره به اینکه توسعه تجارت با استفاده از ظرفیت‌های دریایی و بندری از مهم‌ترین مسائلی است که دنیای امروز به سمت آن حرکت کرده، گفت: ایمنی بیشتر ، هزینه کمتر و زمان کمتر مهم‌ترین ویژگی‌های حمل و نقل دریایی و خوشبختانه کشور ما از ظرفیت فوق‌العاده دریایی و بندری برخودار است و نباید این ظرفیت نادیده گرفته و در مورد آن غفلت شود . باید در مسیر تحقق شعار سال که تولید ؛ اشتغال آفرین و دانش بنیان است ، حرکت کنیم و از ظرفیت‌های دریایی و بندری کشور و به ویژه ظرفیت پسکرانه بنادر چه در راستای افزایش میزان تولید و چه در زمینه توسعه صادرات و ترانزیت به نحو مطلوب بهره‌مند شویم .

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه