کد خبر : 249784 تاریخ ثبت : 1399/12/4 10:05:16
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

اختصاص 50 میلیارد ریال برای تکمیل مرکز درمانی عالیشهر/ عالیشهر جزء جداناشدنی شهرستان بوشهر است

اختصاص 50 میلیارد ریال برای تکمیل مرکز درمانی عالیشهر/ عالیشهر جزء جداناشدنی شهرستان بوشهر است نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 50 میلیارد ریال برای تکمیل مرکز درمانی عالیشهر خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر، گناوه و دیلم، عبدالکریم جمیری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به لزوم توسعه و تکمیل زیرساخت های بهداشتی و درمانی در مناطق کم برخوردار گفت: جمعیت عالیشهر و مناطق اطراف آن به حدود 60 هزار نفر می‌رسد ولی زیرساخت های درمانی متناسب با این جمعیت در منطقه وجود ندارد.
وی ادامه داد: راه اندازی مرکز جامع درمانی عالیشهر، بخش عمده ای از مشکلات درمانی منطقه را مرتفع خواهد کرد و از حجم مراجعات مردم این شهر به مراکز درمانی مرکز استان کاسته می شود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم تسریع در راه اندازی این مرکز درمانی اذعان کرد: اولویت اول بنده در پیگیری برنامه ها و فعالیت های عمرانی، توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در سطح حوزه انتخابیه است و به همین منظور مذاکرات و نشست های متعددی با وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.
جمیری اظهار داشت: در مذاکرات و پیگیری هایی که اخیرا با سازمان برنامه و بودجه داشتیم مبلغ 50 میلیارد ریال برای تکمیل پروژه مرکز درمانی عالیشهر به تصویب رسید و به زودی در اختیار مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان قرار خواهد گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در پاسخ به سئوالی درباره اظهاراتی که این روزها درخصوص جدا شدن عالیشهر از شهرستان بوشهر و الحاق آن به تنگستان شده است گفت: در نظام جمهوری اسلامی مهمترین وظیفه ی کارگزاران دولت و وکلای ملت، خدمت صادقانه و گره گشایی از کار مردم است و زیربنای این اصل نیز حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف افکنی و دامن زدن به مسائل حاشیه ای و نادرست است.
وی افزود: اگر هدف ما خدمت به مردم باشد، باید بدون توجه به حدود و مرزهای جغرافیایی از همه ظرفیت ها و موقعیت هایی که در اختیارمان قرار داده شده برای خدمتگزاری و نوکری مردم استفاده کنیم.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: مباحثی که این روزها درخصوص جدا شدن عالیشهر از شهرستان بوشهر نقل محافل شده، دل نگرانی و اعتراض شدید مردم را در پی داشته است، بنده ضمن دعوت همه مسئولین و نمایندگان محترم به حفظ وحدت و یکپارچگی و دوری از حاشیه پردازی و التهاب آفرینی در بین مردم، به چند نکته در این خصوص اشاره می کنم، نکته اول را برای اطمینان خاطر مردم شریف عالیشهر عرض می کنم، عالیشهر به هیچ عنوان از بوشهر جدا نخواهد شد، اظهارات صورت گرفته در خصوص جدا شدن عالیشهر هیچ پشتوانه منطقی و مستدلی ندارد.
جمیری خاطر نشان کرد: افراد باید در اظهارنظرها درباره موضوعات مهمی مانند تقسیمات کشوری که روندها و چارچوب های قانونی خاص خود را دارد، حساسیت ها و قواعد را در نظر بگیرند تا خدای ناکرده شاهد بروز نگرانی های مردمی مانند آنچه در استان‌های مجاور رخ داد نباشیم.
وی اضافه کرد: براساس مذاکراتی که صورت گرفت موضوع جدا شدن عالیشهر از شهرستان بوشهر هم از نظر مسئولین استان و هم مسئولین وزارت کشور مردود است و به هیچ عنوان عملی نخواهد بود.
نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی خواسته مردم عالیشهر را فصل الخطاب همه اظهارنظرها و مباحث مطرح شده در این روزها عنوان کرد و اظهار داشت: به همه عزیزان توصیه میکنم در شرایطی که مردم برای تامین حداقل های زندگی شان دچار مشکل هستند، از پرداختن به حواشی بی حاصل دوری کنند و به خواسته های به حق مردم احترام بگذارند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه