کد خبر : 249906 تاریخ ثبت : 1400/6/23 10:20:58

پیگیری جمیری برای استقرار آبفا در جزیره خارگ/ مدیریت آب و فاضلاب خارگ به بخش خصوصی واگذار می شود

پیگیری جمیری برای استقرار آبفا در جزیره خارگ/ مدیریت آب و فاضلاب خارگ به بخش خصوصی واگذار می شود نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست هماهنگی بین وزارت نفت و وزارت نیرو برای استقرار آبفا در جزیره خارگ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف بوشهر ،گناوه ،دیلم؛ عبدالکریم جمیری با اشاره به مشکلات زیرساختی جزیره خارگ در حوزه آب و فاضلاب اظهار داشت: سال هاست که مردم جزیره خارگ از مشکلات موجود در حوزه تأمین و توزیع آب شرب و همچنین ساماندهی فاضلاب گلایه های جدی دارند، در حال حاضر نفت متولی تأمین آب شرب ساکنان جزیره است ولی در پروسه توزیع و مدیریت آب و جمع آوری فاضلاب مشکلات زیادی وجود دارد.
وی ادامه داد: پیش از این برای پیگیری مشکلات حوزه آب و فاضلاب جزیره خارگ برگزار نشست هایی را با حضور مدیرکل آب و فاضلاب استان و مسئولان مرتبط در وزارتخانه های نفت و نیرو کرده ایم، اخیراً نیز نشستی با دعوت اینجانب و با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این زمینه برگزار شد.
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم بیان کرد: در نشست های قبلی به لزوم هماهنگی بین این دو نهاد تأکید کرده بودیم و مقرر شده بود مطالعات لازم درخصوص مدیریت و بهینه سازی آبرسانی و اصلاح فاضلاب و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب انجام شود.
جمیری گفت: در نشست اخیر، نتایج مطالعات انجام شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توافقی که بین شرکت ملی نفت و آبفا انجام شده قرار است مدیریت آب و فاضلاب جزیره خارگ به بخش خصوصی واگذار شود.
وی اذعان کرد: نتایج این اقدامات و مطالعات در نشستی که پایان شهریورماه با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب برگزار می شود مورد ارزیابی قرار می گیرد و در نهایت برای انتخاب پیمانکار بخش خصوصی و انجام مناقصه تصمیم گیری خواهد شد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه